کد خبر: ۳۸۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس مطرح کرد
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی تسریع در بزرگراه اهر ـ تبریز را یکی از مطالبه‌های اصلی مردم و مسؤولان منطقه عنوان کرد و از کندی عملیات این پروژه انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بیت‌الله عبدالهی صبح امروز در جمع خیران اهری بزرگراه اهر – تبریز را یکی از نیازهای اساسی و ضروری منطقه ارسباران برای پیشرفت و توسعه و رونق آن اعلام کرد و اظهار داشت: متأسفانه عدم اختصاص اعتبار لازم و کافی قول مسئولان ارشد کشوری در اتمام این پروژه تا آخر سال 95 محقق نشده و موجبات نارضایتی مردم منطقه را فراهم کرده است.

وی گفت: متأسفانه کندی عملیات اجرایی و عدم پیشرفت مناسب این پروژه باعث شده همه روزه شاهد تصادفات متعدد در این جاده باشیم.

عبدالهی افزود: به جهت شرایط آب و هوایی ویژه منطقه و کم بودن فصل کاری انتظار داریم مسؤولین دست‌اندرکار با تدبیر مناسب این پروژه را شبانه‌روزی کنند تا بتوانند در پایان سال این بزرگراه را به بهره‌برداری برسانند.

وی گفت: براساس آمارهای موثق از مراجع رسمی این جاده یکی از حادثه‌خیزترین جاده‌های کشور بوده و اگر تدابیر لازم جهت اتمام این پروژه مهم و حیاتی منطقه صورت نگیرد قطعاً همه روزه شاهد داغدار شدن خانواده‌ها خواهیم بود.

وی یکی از مشکلات و معضلات منطقه را فقدان مراکز تولیدی، صنعتی و فرصت‌های اشتغال بوده و با وجود معادن غنی مس و طلا در منطقه و عدم پیگیری لازم از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط باعث شده این ظرفیت‌های عظیم منطقه در حوزه معدن بلا استفاده مانده و جوانان منطقه از معضل بیکاری رنج ببرند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متاسفانه سیستم بیمار اداری و عدم حمایت اصولی از سرمایه‌گذاران باعث شده که علاقه‌مندان به سرمایه‌گذارای به جهت مشکلات دست و پاگیر اداری رغبتی برای سرمایه‌گذاری نداشته باشند.

عبدالهی با انتقاد از کم توجهی مسؤولان به معضل بیکاری و عدم پیگیری جدی برخی طرح‌ها گفت: با گذشت سه سال از آغاز عملیات اجرایی کارخانه آهک هیدراته در اهر نه تنها هیچ پیشرفتی نداشته بلکه این پروژه به حال خود رها شده است که این امر نشان از کم توجهی برخی افراد دست اندرکار در این پروژه می‌باشد که اراده لازم برای اجرای این پروژه مهم را ندارند.

وی به حوزه کشاورزی شهرستان اهر نیز اشاره کرد و افزود: این منطقه قابلیت‌های لازم برای توسعه بخش کشاورزی با تقویت و توسعه زیرساخت‌های این بخش دارد و انتظار داریم مسؤولین دست‌اندرکار اقدامات عملی در جهت توسعه بخش کشاورزی انجام دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.