کد خبر: ۳۸۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
شهردار تبریز از برگزاری اجلاس شهرداران شهرهاي إسلامي در تبريز خبر داد و افزود: این اجلاس کم‌نظیر، علاوه بر دستاوردهای گردشگری، به کانونی برای بررسی شاخص‌های «شهر اسلامی» و احیای جایگاه کهن‌شهرهای اسلامی تبدیل خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صادق نجفی در دومین نشست ستاد ملي تبريز ٢٠١٨ ، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: برگزاری اجلاس شهرداران شهرهاي اسلامي در شهری چون تبریز، که از حیث سابقه مدنیت و پیشینه توسعه فرهنگی، همواره ممتاز بوده‌است، حاوی دستاوردهای محتوایی و تاثیرگذار خواهد بود.

دکتر نجفی تصریح کرد: تبریز مهیای برگزاری رویدادهای مهم بین‌المللی است و این اهتمام ویژه را با میزبانی شایسته اجلاس شهرداران شهرهاي إسلامي به عنوان یک مقدمه ارزشمند، به منصه ظهور خواهد گذاشت.

 شهردار تبریز با اشاره به این‌که «تبریز 2018» یک موقیعت ملی برای اقتصاد کشور است، اظهار داشت: این فرصت کم‌نظیر، باید در یک تراز ملی مورد توجه قرار بگیرد.

وی یادآور شد: در یک سال گذشته شاهد نقش موثر برخی دستگاه‌های دولتی در متن برنامه‌های تبریز 2018 در قالب برنامه‌های ستاد ملی بوده‌ایم اما این نقش، نیازمند حضور میدانی عموم دستگاه‌های وزارتی در زمینه آماده‌سازی زیرساخت‌ها است.

شهردار تبریز با بیان این‌که بسترهای گردشگری، شامل عموم فعالیت های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است، گفت: با توجه به ارتباط  تنگاتنگ برنامه‌های عمرانی، خدماتی،  فرهنگی و گردشگری، از وزارتخانه‌ها ی دولت انتظار داریم تا به صورت فعال، در کنار مدیریت شهری تبریز باشند.

نجفی با اشاره به اقدامات گسترده شهرداری تبریز در استقبال از تبریز 2018 یادآور شد: در سه سال گذشته، شاهد اتفاقات مهمی در حوزه‌های عمرانی، فضای‌سبز، خدمات، حمل‌‌ونقل عمومی و محیط زیست در سطح شهر تبریز بوده‌ایم که این امر در صورت پشتیبانی از سوی ستاد ملی، می تواند در ارتباط با استان‌های مجاور نیز محقق شود؛ در این صورت قطعاً دستاوردهای اقتصادی و فرهنگی تبریز 2018، در گستره منطقه‌ای بروز خواهد داشت.

گفتنی است سومین نشست ستاد ملي تبريز ٢٠١٨ با حضور دکتر احمدی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور، دکتر ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در نزدیکی شهر ساحلی هوالین تایوان، موجب تخریب ساختمان ها و از جمله فروریختن یک هتل شد.
پیام رهبر انقلاب در پی سانحه مصیبت‌بار سقوط هواپیما

پیام رهبر انقلاب در پی سانحه مصیبت‌بار سقوط هواپیما

در پی سانحه‌ی مصیبت‌بار سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج رهبر معظم انقلاب در پیامی این سانحه را به خانواده‌های داغدار جان باختگان تسلیت گفتند.