کد خبر: ۳۸۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
رئیس دادگستری شهرستان اهر گفت: جشن گل‌ریزان شهرستان اهر بیستم خرداد مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الاسلام محمدعلی نظری بیان داشت: در راستای اجرای سیاست دستگاه قضایی که کاهش جمعیت کیفری بوده تا جایی که ممکن است با استفاده از ظرفیت‌های قانونی سعی داریم جمعیت زندانی در جامعه کاهش یابد و این به معنی بخشش قانون‌گریزان، برهم زنندگان نظم عمومی، متجاوزان به بیت‌المال، کلاه‌برداری، سرقت، اختلاس و رشوه نیست و بر اساس قانون با جرائمی که برای آن‌ها مجازات در نظر گرفته شده با جدیت برخورد خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان اهر بابیان اینکه جشن گل ریزان فرصتی مناسب برای یاری زندانیان جرایم غیرعمد و کمک به تحکیم بنیان خانواده های زندانیان است، افزود: اکنون ولادت امام حسن مجتبی(ع) بوده ایشان به قدری بخشنده و مهربان بوده اند که چندین بار اموال خود را به فقرا بخشیده بودند و به همین خاطر لقب کریم اهل بیت(ع) را گرفتند.

وی ادامه داد: جشن گل ریزان همانند امتحان و آزمایشی برای اغنیاء بوده و در این راستا می توان گزینشی انجام داد که تا چه حدی ثروتمندان از اموال خود برای گره گشایی از مشکلات فقرا انفاق می کنند.

حجت الاسلام نظری با تاکید بر اینکه جشن گل‌ریزان شهرستان اهر در روز شنبه بیستم خردادماه مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، گفت: شهروندان و خیرین می توانند در ماه احسان و انفاق به جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد به شماره‌حساب ۰۱۰۶۲۶۰۵۹۷۰۰۷ نزد بانک ملی واریز کنند تا در این ماه رحمت با آزادی زندانیانی که غیرعمد در زندان ها مبحوس شده اند به آغوش خانواده های خود بازگردند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با ذکر اینکه سال گذشته در جشن گل ریزان نزدیک به ۴۲ میلیون تومان از سوی خیرین و مردم اهری ها کمک نقدی جمع آوری شد، خاطرنشان کرد: با احتساب کمک های جمع آوری شده و مساعدت ستاد دیه در مجموع ۳۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان اهر آزاد شدند.

فعالیت غیرقانونی تاکسی‌های بدون مجوز در کاهش درآمد تاکسیرانان تأثیر دارد

حسن بایبوردی مدیرعامل شرکت تعاونی تاکسیرانی شهرستان اهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به مشکلات این قشر اظهار داشت: تاکسیرانان اهر طی بیانیه‌های به‌صورت پرشور و حماسی در انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر اهر و میان‌دوره‌ای مجلس دهم شرکت کردند، تاکسیرانان مروج و اشاعه دهنده فرهنگ هر شهر هستند و تنها خواسته‌ای که از مسئولان ذی‌ربط به ویژه شهردار اهر دارند رفع مشکلات قانونی آن‌هاست.

وی با اشاره به اینکه در دوره فعلی شورای شهر اهر و در زمان فرماندار سابق تنها حمایتی که از تاکسیرانان شد در زمینه افزایش نرخ کرایه‌ها بود، افزود: متأسفانه تاکنون چه از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و چه از سوی شهردار اهر حمایت چندانی از قشر تاکسیرانان و تعاونی تاکسیرانی صورت نگرفته است.

بایبوردی ادامه داد: با توجه به این‌که تمامی مشکلات تاکسیرانان و شرکت تعاونی تاکسیرانی به‌صورت مکتوب و قانونی طی نامه‌ای در زمینه افزایش کرایه تاکسی بر اساس نرخ تورم در کل کشور و یا افزایش امتیاز تاکسی با توجه به آمار و ارقام و موقعیت جغرافیایی حدود ۱۱۴ دستگاه تاکسی در شهر اهر اضافه است متأسفانه اعضای فعلی شورای شهر اهر با روابط حدود پنج دستگاه تاکسی به‌صورت غیرقانونی با عناوین مختلف به جمع تاکسی‌های اهر افزوده‌شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی تاکسیرانی شهرستان اهر بابیان اینکه فعالیت غیرقانونی تاکسی‌های بدون مجوز منجر به کاهش درآمد تاکسیرانان مجوزدار شهر اهر شده است، گفت: بارها در خصوص جلوگیری از فعالیت چندین دستگاه تاکسی غیرمجاز تذکر داده‌ایم و نتیجه نگرفته‌ایم، به شکر خداوند متعال مسئولین رده‌بالای کشور انتقادپذیر هستند و ما نیز نمی‌گوییم انتقادپذیر نیستیم بلکه در تمامی قشرها افرادی هنجارشکن وجود دارد.

وی اضافه کرد: متأسفانه مسئولین حمل و نقل شهرداری و مدیریت شهرداری همیشه افراد هنجارشکن را بهانه می‌کنند در حالی که این افراد با رابطه با اعضای شورای شهر اهر در این شهر فعالیت دارند و از عضویت در شرکت تعاونی تاکسیرانی اهر برخوردار نیستند و از طرفی همیشه افراد هنجارشکن را به بهانه‌ای تبدیل کرده و شرکت تعاونی تاکسیرانی و تاکسیرانان را زیر سؤال می‌برند.

بایبوردی با تأکید بر اینکه خدماتی که به شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی سایر شهرها ارائه می‌شود در شهر اهر تاکسیرانان از آن خدمات محروم هستند، خاطرنشان کرد: گلایه ما از اعضای شورای فعلی شهر اهر بیش از حد است و امیدواریم شورای آینده ارتباط مستقیمی با حمل و نقل درون‌شهری مخصوصاً با تاکسیرانان دارند خواسته‌های قانونی تاکسیرانان اهری را بررسی و به نتیجه برسانند نه اینکه همانند اعضای شورای فعلی موجب تفرقه و تشدد و اختلاف شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

اتخاذ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس

تمهیدات ترافیکی برای برگزاری هرچه بهتر راهپیمایی روز قدس از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

خبر خوش برای خبرنگاران بدون طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بزودی سامانه‌ای برای ثبت نام ثبت نام از خبرنگاران برای دریافت کارت بلیت مترو اعلام خواهد شد.