کد خبر: ۳۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
دستاوردها و تجارب مدیریت بحران تهران در کاهش ریسک در کنگره بین المللی راهبرد جهانی و ملی کاهش مخاطرات و مدیریت بحران و نمایشگاه بین المللی ایمنی و امنیت ۲۰۱۷ در روسیه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، محسن نادی معاون آمادگی، عملیات و پدافند غیر عامل سازمان ، در حاشیه برگزاری مانور پیش بینی شده در این کنگره با اشاره به وضعیت سانحه­ خیزی ایران و ذکر این نکته که از میان حدود 40 حادثه طبیعی، 31 مورد آن در ایران رخ میدهد به بررسی وضعیت تهران پرداخت و با ارائه توضیحاتی در خصوص جمعیت زیاد تهران و اینکه مرکز سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور است، به تشریح اهمیت مدیریت سوانح طبیعی در پایتخت پرداخت.

وی در ادامه به تبیین ساختار مدیریت بحران در کشور پرداخت و گفت : هر چند که در کل کشور، استانداران مسنولیت مدیریت حوادث طبیعی به وقوع پیوسته در استان‌ها را بر عهده دارند اما به دلیل موقعیت خاص پایتخت و از آنجا که شهرداری تهران دارای توان مالی و تشکیلاتی بسیاری است، این وظیفه در تهران بر عهده شهرداری نهاده شده است.

نادی در ادامه از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به عنوان اصلی­ ترین بازوی اجرایی شهرداری برای مقابله با حوادث نام برد و ضمن ارائه توصیحاتی در رابطه با سابقه تشکیل این سازمان، اقدامات آن را در 4 بخش مطالعات استراتژیک، بهبود توانایی در مقابله با حوادث، پدافند غیر عامل و تقویت زیر ساخت­‌ها تشریح کرد.

وی از کاهش ریسک سیل در تهران، تهیه نقشه کامل گسل ها و پهنه های گسلی، قنات ها، راه های اضطراری و بزرگراه ها در تهران، تهیه نقشه تخلیه امن اضطراری شهر ، بهبود سیستم های ارتباطی، فعال سازی پایگاه های مدیریت بحران در سطوح مختلف ، راه اندازی سیستم هشدار زودهنگام زلزله و سامانه تخمین خسارت زلزله،توسعه شبکه لرزه نگاری، ایجاد همکاری و هماهنگی بین سازمان های مختلف دخیل در امر مدیریت بحران، چاپ کتب مختلف در زمینه مدیریت بحران ، راه اندازی دانشگاه مدیریت بحران، اجرای برنامه های آموزشی در زمینه مدیریت بحران و برگزاری مانورهای مختلف به عنوان بخشی از برنامه­ های مدیریت بحران تهران نام برد و گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این زمینه ارائه داد.

در ادامه این سخنرانی اقدامات انجام گرفته در حوزه پدافند غیرعامل، طرح های ارزیابی، میزان آمادگی مدیریت بحران شهر تهران در برابر وقوع حوادث طبیعی، مدیریت اطلاعات و فعال سازی ساختار مدیریت بحران به عنوان چند نمونه از مهمترین پروژه های پژوهشی نیز معرفی شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

اثرات تک‌تازی‌های نرخ ارز در بازار مسکن؛ گرانی در کمین بازار اجاره در تابستان

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

تعیین دستوری نرخ ارز چقدر پایدار است ؟

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: قیمت ارز را نمی توان دستوری تعیین کرد ، چرا که الزاماتی دارد و باید عملی و اجرایی شود.