کد خبر: ۳۷۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج مطرح کرد
منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: ۴۰ راهبرد عمران و گردشگری شهری در این شهر در حال طراحی و تدوین است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرحیم دهرابپور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلیات این راهبردها در نشست‌های علنی شورای اسلامی در دوره پنجم به رأی گذاشته می‌شود.

وی بیان کرد: اجرای این راهبردها، با هدف ارتقاء شاخص‌های شهری در حوزه‌های گردشگری، حمل و نقل، فضای سبز, بهداشتی، حقوق شهروندی، تفریحی ،فرهنگی ، مذهبی و خدمات شهری است.

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: اصلاح طرح کاربری اراضی حومه شهر، ساماندهی و فعال کردن  میادین میوه و تره بار، ساماندهی دسترسی های ورودی و خروجی آبشار با هدف رفع معضل ترافیک، اصلاح و توسعه محدوده آبشار و تلاش جهت رها سازی آب آبشار از راهبردهایی است که در اولویت قرار دارد.

دهرابپور افزود: اصلاح معابر، میادین و رفع نقاط حادثه‌خیز با احداث رو گذر و زیر گذرها، ساماندهی بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده در سطح شهر، اتصال بلوار کشاورز به جاده کمربندی مختار، ساماندهی ایستگاه‌های مسافر درون شهری از راهبردهای دیگری بوده که در شورا پیگیری می‌شود.

وی در خصوص زیر ساخت‌های نشاط و شادابی شهری گفت: به منظور تامین زیرساخت‌های تفریحی و شادابی  شهروندان ایجاد پارک و باغ پرندگان در مکان‌های مناسب، توسعه و تجهیز پارک جنگلی به امکانات رفاهی و فرهنگی، احداث بوستان‌های محله‌ای، راه اندازی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری و هویت بخشی دانشگاهی، ورزشی و گردشگری یاسوج در دستورکار قرار می‌گیرد.

دهرابپور ادامه داد: در همین راستا برگزاری مسابقات رالی خانوادگی و جوانان، مطالعه، پیگیری و راه اندازی تله کابین در مکان‌های مناسب، احداث مکان‌های مناسب برای ایجاد سالن‌های سینما و تائتر از راهبردهایی بوده که شورای اسلامی دنبال می‌شود.

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: شفاف سازی و روان نمودن عوارض شهرداری به ویژه عوارض صنوف و صدور پروانه رفاهی، مدیریت و پیگیری برای احداث کارخانه کمپوست، پیگیری و همکاری جهت انتقال زندان مرکزی یاسوج در راستای توسعه باند فرودگاه، احداث دسترسی شهرک صنعتی به فرودگاه و شرف آباد، اتصال بلوار کشاورز به جاده کمربندی مختار، پشتیبانی از طرح‌های انبوه سازی در سطح شهر، ایجاد شهرک‌های اقماری از دیگر راهبردهایی بوده که در کمیسیون‌های ویژه پیگیری می شود.

دهرابپور سرمایه گذاری در حوزه شهری را ضروری دانست و افزود: دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در توسعه و امکانات رفاهی و گردشگری، ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران، احداث پل هوایی در مناطق پرجمعیت، تکمیل پل بر روی رودخانه بشار، ایجاد دریاچه‌های مصنوعی در طول مسیر رودخانه بشار در شورای پنجم با مشارکت بخش خصوصی مورد تاکید است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.
تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 50 تور گردشگری در شهر تهران در ایام نوروز گفت: در مجموع هزار و 215 تن از تورهای گردشگری نوروز 97 تهران استفاده کردند.