کد خبر: ۳۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
شهردار رشت خبر داد
شهردار رشت با اشاره به اقدامات انجام شده در طول دو سال زمان مدیریت وی گفت: ۱۵ بازارچه در این دو سال در رشت راه‌اندازی شد که علاوه بر ساماندهی دستفروشان منجر به اشتغال سه هزار نفر شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدمحمدعلی ثابت قدم با اشاره به طرح سوال و استیضاح اعضای شورا در مورد وی اظهار داشت: امیدوارم نیت اعضای شورا در ارتباط با طرح سوال خیر باشد و در غیر این صورت زمان و فرصت برای شهروندان از دست می‌رود.

شهردار رشت در پاسخ به سوال مطرح شده مبنی بر رای آوردن احتمالی استیضاح وی پاسخ داد: در صورت استیضاح شهر رشت به مسیر خود ادامه خواهد داد اما نباید به‌گونه‌ای عمل کنیم که مردم فقط حرف و شعار بشنوند.

ثابت قدم نگاه توسعه محور را نگاه امروز مدیریت شهری در دنیا عنوان کرد و ابراز داشت: باید مواضع اقتصادی را بر اساس واقعیات اقتصاد مردم مدیریت کنیم زیرا در حوزه مدیریت شهری نیازمند این هستیم که تفکرمان بر اساس نگاه توسعه محور بوده و عملگرا باشیم.

وی اقتصاد را یک رکن اساسی در مدیریت شهری و یک علم دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد یک موضوع بخشی مکانی شده است و باید بین مسائل مختلف مدیریت شهری از قبیل اقتصاد، سیاست و فرهنگ تعادل برقرار باشد و نباید تنها به یک بعد بیش از سایر ابعاد توجه کنیم.

شهردار رشت با اشاره به اقدامات انجام شده در طول دو سال زمان مدیریت وی ابراز داشت: 15 بازارچه در این دو سال در رشت راه اندازی شد که علاوه بر ساماندهی دستفروشان منجر به اشتغال سه هزار نفر نیز شد.

وی افزایش ایستگاه‌های آتش نشانی به 13 ایستگاه را یکی از اقدامات دوران مدیریت خویش عنوان کرد و افزود: در دو ماه آینده دو ایستگاه آتش نشانی در رشت راه‌اندازی می‌شود تا در هر ناحیه رشت یک ایستگاه آتش‌نشانی داشته باشیم.

ثابت قدم به راه‌اندازی 22 پارک در این مدت در شهر رشت اشاره و اذعان داشت: تلاش کردیم به اندازه تمام سال‌های گذشته در رشت پارک ایجاد کنیم بنابراین پارک‌های زیادی را با آزادسازی حریم رودخانه‌ها در رشت ایجاد کردیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.