کد خبر: ۳۷۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با شهرفردا:
استاد دانشگاه گفت: جا نمایی مجلس شورای اسلامی بدرستی صورت نگرفته و محل تجمع مردم در مقابل مجلس اکنون به عنوان کانون بحران شناسایی شده ، که با استفاده از ظرفیتهای پدافند غیرعامل باید بازمهندسی شده و تغییر مکانی مجلس مورد برسی قرار گیرد.

جعفرقادری ،عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»با اشاره  به حادثه تروریستی هفته گذشته در مجلس گفت: بررسی ابعاد حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی نشان می دهد ،به لحاظ پدافند غیر عامل در محیط شهری با چالش روبرو هستیم و هنوز از ظرفیتهای نظارتی و امنیتی بطور کامل بهره نمی بریم .

وی  افزود: امکان کنترل عملیات تروریستی همزمان با دست به اسلحه بردن مهاجمان از طریق کنترل دوربین های هوشمند در فضای داخلی و خارجی حادثه وجود داشت و مهمتر از همه آنکه جانمایی مجلس شورای اسلامی به لحاظ شهری درست صورت نگرفته است.

نماینده شیراز در مجلس نهم همچنین تاکید کرد: به لحاظ استراتژیک مجلس باید از خیابان های اصلی که محل پر تردد مردم وخودروهاست فاصله داشته و مسیر ارتباطی خودرو با ساختمان مجلس تحت کنترل باشد.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: محل تجمع مردم در مقابل مجلس اکنون به عنوان کانون ناامنی مشخص می شود ،که باید ضمن احترام به حقوق مردمی ،درکم وکیف  کنترل و تامین امنیت آن تجدید نظر شود.

تغییر مکانی مجلس باید بررسی شود/ ضعف پدافند غیر عامل پیرامون مجلس مشهود بود

وی ادامه داد: جانمایی مجلس و پارلمان در سایر کشورها نشان می دهد مکان یابی نقاط حساس با در نظر گرفتن حداکثر شرایط امنیتی و نظامی و همچنین با تقویت پدافند غیر عامل صورت می گیرد،چنانکه در مالزی و آمریکا ساختمانهای اداری و مراکز سیاسی بصورت یکپارچه دیده شده است وجدا از سایر ساختمانهای تجاری در شهر قرار دارد.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد بحث تغییر مکانی مجلس پیش از این نیز مطرح شده و اطراف فرودگاه امام خمینی که زمینی به مساحت 50 هزار هکتار وجود دارد ،کاندیدای تجمع ساختمانهای اداری پایتخت معرفی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آخرین آمار تلفات زلزله کرمانشاه؛ 470 کشته و 6700 زخمی

آخرین آمار تلفات زلزله کرمانشاه؛ 470 کشته و 6700 زخمی

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: آب و برق بیشتر مناطق زلزله زده استان وصل شده است.
بساط انتشار اوراق مشارکت نامحدود برچیده شد

بساط انتشار اوراق مشارکت نامحدود برچیده شد

سال گذشته دولت برای جبران کسری بودجه 55 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کرد اما مجلسی‌ها تلاش می‌کنند با تصویب ماده واحده‌ای، سقف انتشار اوراق را محدود کنند.