کد خبر: ۳۷۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
نماینده مردم ارومیه در مجلس خبر داد
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه اقدامی برای تصفیه فاضلاب شهرک‌‌های صنعتی تبریز و ارومیه نکرده است چون این پساب به صورت مستقیم به دریاچه ارومیه سرریز می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» به نقل از فارس، نادر قاضی‌پور پنج‌شنبه شب در دیدار با مدیر و خبرنگاران دفتر خبرگزاری فارس در آذربایجان غربی اظهار کرد: ستاد احیای دریاچه ارومیه به خبرگزاری فارس آذربایجان غربی در واکنش به روشنگری‌های من جوابیه‌ای را فرستاده است اما باید عنوان کنم به جای اینکه جوابیه بفرستند بهتر است عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهند، چراکه هیچ‌گونه اقدام قابل دفاعی در این زمینه ندارند و در واقع ستاد احیای دریاچه ارومیه عملکرد قابل دفاعی ندارد.

وی افزود: اخیراً با حضور در خبرگزاری فارس آذربایجان غربی درباره وضعیت کنونی دریاچه ارومیه مصاحبه‌ای انجام دادم که مطلع شدم ستاد احیای دریاچه ارومیه جوابیه‌‌‌ای را به این رسانه ارسال کرده است، پس من هم برای جواب دادن به این موضوع به دفتر این رسانه در ارومیه مراجعه کردم و با مستندات منتشره از وزارت نیرو صحبت می‌کنم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت نیرو پیرامون تراز آب دریاچه از سال 1347 تا 1392 آماری منتشر کرده است، ادامه داد: بنابراین با اشاره به مستندات موجود می‌توان ادعا کرد که میزان آب دریاچه ارومیه از زمانی که دولت یازدهم روی کار آمده نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی ضمن ابراز تأسف گفت: ستاد هیچ‌گونه اقدامی برای تصفیه فاضلاب شهرک‌‌های صنعتی تبریز و ارومیه نکرده است چون این پساب به صورت مستقیم به دریاچه ارومیه سرریز می‌شود از طرف دیگر فقط 50 درصد فاضلاب ارومیه تصفیه شده و بقیه به دریاچه ارومیه سرریز می‌شود و کسانی که واقعاً برای محیط زیست این استان دلسوزی می‌کنند باید برای این موضوع‌ها تدابیری می‌کردند.

قاضی‌پور ستاد احیای دریاچه ارومیه را ستاد مرگ آذربایجان نامید و گفت: فعالان این ستاد منابع مالی هنگفتی را برای احیای دریاچه جذب کردند اما این مبالغ در فعالیت‌های انتخاباتی مختلف صرف شد که اخیراً هم این اعتبارات در ستادهای انتخاباتی روحانی هزینه شده است، همچنین نقدینگی جذب شده صرف حق جلسه‌ها، حق‌ماموریت‌ها و نشست‌های بی‌سرانجام شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روحانی ادعای احیای دریاچه ارومیه را دارد ولی ما بر اساس اظهارات وزارت نیروی همین دولت سخنان وی را رد می‌کنیم؛ از طرف دیگر به ناحق سد باراندوز و نازلو را تعطیل کرده و برخی از مناطق استان را با مشکل کمبود آب روبه‌رو کردند.

وی بیان کرد: چنانچه سیل در استان رخ نمی‌داد به طور قطع الان اختلاف سطح آب نسبت به سال گذشته بیشتر از نیم متر می‌شد.

قاضی‌پور ادامه داد: با وجودی که دریاچه ارومیه را احیا نکردند اما به این بهانه بزرگ‌ترین ظلم‌ها را به استان ما کردند که تعطیل کردن صنعت استان، جلوگیری از توسعه کشاورزی مدرن، ممانعت از راه‌اندازی کارخانه‌های جدید و ... این موارد است، تعطیل کردن 3 هزار حلقه چاه آب نیز به کشاورزی استان لطمه زده و کشاورزان را بیکار کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زندگی در «کابین‌های قوطی کبریتی» در هنگ کنگ + عکس

زندگی در «کابین‌های قوطی کبریتی» در هنگ کنگ + عکس

شرایط زندگی خسته کننده در آپارتمان‌های زیرزمینی هنگ‌ کنگ و زندگی افراد ساکن در این کابین‌های بسیار کوچک توسط یک عکاس به نام "بنی لام" ثبت شده است.
ورود 1000 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی كلانشهرها با حمایت بانک شهر

ورود 1000 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی كلانشهرها با حمایت بانک شهر

تفاهم‌نامه همكاري براي انتقال فناوري توليد مشترك، مونتاژ و ساخت 1000 دستگاه اتوبوس درون شهري 12 و 18 متري با حضور وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و مدير عامل بانك شهر به امضا رسيد.