کد خبر: ۳۷۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۹
در فرانسه روشی جالب برای هشدار به عابران در هنگام عبور از چراغ قرمز طراحی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرهنگ ترافیک و رعایت اصول آن امری است که در همه کشورهای جهان مردم ملزم به رعایت آن هستند، با توجه به هماهنگ بودن بسیاری از قوانین ترافیکی در تمامی کشورهای دنیا رعایت این قوانین از فرهنگی واحد پیروی می کند.
از سویی دیگر بی توجهی به برخی از قواعد موجب بروز بسیاری از حوادث ناگوار خواهد بود، خواه خودرو مقصر باشد و خواه عابران پیاده، یکی از این قوانین توجه به چراغ قرمز برای عابران پیاده بی توجه به عبور خودروها و سرعت آنها است که تصادفات بسیاری را به همراه دارد.

در کشور فرانسه روشی مبتکرانه برای هشدار به عابرانی که از چراغ قرمز رد می‌شوند طراحی شده است، به گونه ای که اگر فرد هنگام قرمز بودن چراغ برای عابر پیاده از خیابان عبور کند با صدای مهیبی شبیه به ترمز خودروها در سرعت بالا مواجه می شود و در همان لحظه از وی عکسبرداری خواهد شد.

این تصویر که بر روی یک بیلبورد در همان لحظه نمایش داده می شود عکس العمل وی را از شنیدن صدای مهیب نشان خواهد داد.

این تصویر هشدار می دهند که اگر شما با یک صحنه واقعی مواجه شود چه واکنشی از خود نشان می دهید.

بسیاری از افرادی که در این موقعیت قرار گرفته اند برای چند لحظه تامل کرده و به فکر فرو می روند و گاه از عکس یادگاری و هشدار دهنده ای که از آنها گرفته شده عکس می گیرند.

تصویر این بیلبورد افراد را به یک کمپین اجتماعی برای رعایت قوانین عبور از چراغ قرمز دعوت می کند.

در ادامه فیلمی از این هشدار جالب هنگام عبور از چراغ قرمز ببینید.

دانلود فیلم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.