کد خبر: ۳۷۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۹
در فرانسه روشی جالب برای هشدار به عابران در هنگام عبور از چراغ قرمز طراحی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرهنگ ترافیک و رعایت اصول آن امری است که در همه کشورهای جهان مردم ملزم به رعایت آن هستند، با توجه به هماهنگ بودن بسیاری از قوانین ترافیکی در تمامی کشورهای دنیا رعایت این قوانین از فرهنگی واحد پیروی می کند.
از سویی دیگر بی توجهی به برخی از قواعد موجب بروز بسیاری از حوادث ناگوار خواهد بود، خواه خودرو مقصر باشد و خواه عابران پیاده، یکی از این قوانین توجه به چراغ قرمز برای عابران پیاده بی توجه به عبور خودروها و سرعت آنها است که تصادفات بسیاری را به همراه دارد.

در کشور فرانسه روشی مبتکرانه برای هشدار به عابرانی که از چراغ قرمز رد می‌شوند طراحی شده است، به گونه ای که اگر فرد هنگام قرمز بودن چراغ برای عابر پیاده از خیابان عبور کند با صدای مهیبی شبیه به ترمز خودروها در سرعت بالا مواجه می شود و در همان لحظه از وی عکسبرداری خواهد شد.

این تصویر که بر روی یک بیلبورد در همان لحظه نمایش داده می شود عکس العمل وی را از شنیدن صدای مهیب نشان خواهد داد.

این تصویر هشدار می دهند که اگر شما با یک صحنه واقعی مواجه شود چه واکنشی از خود نشان می دهید.

بسیاری از افرادی که در این موقعیت قرار گرفته اند برای چند لحظه تامل کرده و به فکر فرو می روند و گاه از عکس یادگاری و هشدار دهنده ای که از آنها گرفته شده عکس می گیرند.

تصویر این بیلبورد افراد را به یک کمپین اجتماعی برای رعایت قوانین عبور از چراغ قرمز دعوت می کند.

در ادامه فیلمی از این هشدار جالب هنگام عبور از چراغ قرمز ببینید.

دانلود فیلم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

سهم مسکن در سبد هزینه ایرانی‌ها چقدر است؟

بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد با وجود رکود شدید و نوسان بازار مسکن همچنان سهم هزینه تامین مسکن در سبد خانوارهای ایرانی بالا است چنانکه 47 درصد هزینه پایتخت نشینان یعنی معادل نیمی از درآمد آنها صرف تامین هزینه مسکن می‌شود.
تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

تلاقی فصل ها در دره مدیترانه‌ای + تصاویر

یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کرمان، دره دلفارد است که در فاصله 25 کیلومتری از جیرفت قرار دارد، منطقه ای که از آن به عنوان یکی از قطب های اکوتوریسم کرمان یاد می شود.