کد خبر: ۳۷۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در حالی که آمریکا از توافق پاریس عقب‌نشینی کرده است شهرهای آسیایی از رشد سبز، بیشترین سود را خواهند برد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از ایسنا، در صورتیکه پیش‌بینی‌ها در مورد رشد سبز و پایدار به نتیجه برسد شهرهای آسیایی حدود ۱.۵ تریلیون دلار در سال سود خواهند برد و همچنین در کنار آن ده‌ها میلیون شغل جدید ایجاد می‌شود و شهرهای منطقه به لحاظ وضعیت محیط زیستی و سکونت‌پذیری بهبود چشمگیری خواهند یافت.

با این حال دستیابی به این اهداف و رشد وابسته به آن به سرمایه‌گذاری دولت‌ها و تجارت در شهرهای پایدار بستگی دارد.

در گزارش کمیسیون کسب و کار و توسعه پایدار (BDSC) آمده است: شهرهای آسیایی در میان بزرگترین ذی‌نفعان اقدام برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار جهانی هستند. همچنین در این گزارش به ارتقای کیفیت آب و هوا، طراحی صحیح ساختمان‌ها و فضاهای عمومی، سرمایه‌گذاری در حمل و نقل با میزان کربن پایین، استفاده بهتر از منابع فیزیکی و تولید کمتر زباله اشاره شده است.

"مارک مالوچ – براون" معاون سابق دبیرکل ملل متحد و رئیس کمیسیون کسب و کار و توسعه پایدار پیش بینی کرده است: کسب و کارها به منظور سرمایه گذاری برای کاهش مصرف کربن ادامه خواهند داشت و نباید از عقب نشینی آمریکا به عنوان بزرگترین تولیدکننده کربن از توافق اقلیمی پاریس، احساس نگرانی و ترس پیدا کرد.

در گزارش این کمیسیون آمده است: ارتقاء طراحی و ساخت خانه‌ها، هزینه‌های عملیاتی خانواده را کاهش داده و الگوی مصرف جهانی انرژی را تغییر می‌دهد. همچنین پیش بینی می‌شود خودروهای برقی حداقل ۳۵ درصد تمامی فروش خودروها را تا سال ۲۰۴۰ در آسیا تشکیل دهد که در نهایت شهرها را تغییر داده و میزان آلودگی هوا را کاهش می‌دهد.

بر اساس این گزارش ، در این بررسی آمده است برای تحقق رشد مدنظر دولت‌ها و صاحبان کسب و کار در تمامی منطقه باید در جهت تقویت اقداماتشان برای همخوانی با محیط زیست تلاش کرده، میزان آلودگی و انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده و بر استفاده از سوخت‌های پاک سرمایه گذاری کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.