کد خبر: ۳۶۳۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۳
یک نماینده مجلس گفت: گزینه های پیشنهادی شهردار تهران وتعدد آنها خاطره شورای شهر اول را تداعی می کند که سودای شهردار شدن بقدری داغ بود که هیچ شهرداری نتوانست بیش از یکی دو سال حکمرانی کند و در نهایت بخاطر اختلافات بسیار توسط وزارت کشور دولت اصلاحات منحل شد.
سید جواد ابطحی ،نماینده مردم خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»درباره ویژگیهای شورای پنجم گفت:  دوره پنجم شورای شهر تهران در حالی آغاز بکار خواهد کرد، که همانندی هایی با شورای دوره اول دارد و خط قرمز های آن  از هم اکنون مشخص است.

وی افزود: هرچند در دور اول شورای شهر فعالان زبده جبهه اصلاحات نظیر عبدااله نوری،جمیله کدیور و سعید حجاریان حضور داشتند ،که دارای سابقه مدیریتی و اجرایی قابل قبولی بودند اما ،در این دوره شاهد بالا آمدن چهرهای نو ظهوری هستیم که در میان پیش کسوتان جبهه اصلاحات و به مددلیست امکان راهیابی به  شورای پنجم را پیدا کرده و نگاهی به سابقه آنها نشان می دهد نه تنها چندان شناخته شده نیستند، بلکه سابقه مدیریتی و اجرایی در حوزه های مرتبط به شهر را نیز ندارند. 

ابطحی ادامه داد: مهمترین خط قرمز این شورا نرفتن در پیله سیاسی است ،تا بدون جناحبندی حزبی  پاسخ قدر شناسانه ای به انتخاب و حضور مردم داده باشند .

این نماینده مجلس تصریح کرد:هر چند یکدست بودن شورای شهر می تواند از کشمکش های سیاسی اعضا جلوگیری کند اما گزینه های پیشنهادی شهردار  وتعدد آنها خاطره شورای شهر اول را تداعی می کند که سودای شهردار شدن بقدری داغ بود که هیچ شهرداری نتوانست بیش از یکی دو سال حکمرانی کند و در مدت سه سال 3 شهردار بر کرسی شهرداری پایتخت تکیه زدند و در نهایت بخاطر اختلافات بسیار توسط وزارت کشور دولت اصلاحات منحل شد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:شورای شهر پنجم باید بداند شهرداری را باید انتخاب کند که یارای مقایسه با 12 سال سابقه مدیریت فردی جهادی که نه در ایران بلکه در دنیا مدیریت وی تایید شد در چنته داشته باشد و تنها چهره سیاسی بودن نمی تواند کافی باشد.

ابطحی تاکید کرد: پیله بندی حزبی خطرناک ترین اتفاقی است که می تواند رکورد زنی آرای ماخوذه در انتخابات شوراها را بی اثر کند و سرنوشت حزب پیروز را دگرگون سازد.
برچسب ها: شورای شهر ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.