کد خبر: ۳۶۳۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۳
یک نماینده مجلس گفت: گزینه های پیشنهادی شهردار تهران وتعدد آنها خاطره شورای شهر اول را تداعی می کند که سودای شهردار شدن بقدری داغ بود که هیچ شهرداری نتوانست بیش از یکی دو سال حکمرانی کند و در نهایت بخاطر اختلافات بسیار توسط وزارت کشور دولت اصلاحات منحل شد.
سید جواد ابطحی ،نماینده مردم خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»درباره ویژگیهای شورای پنجم گفت:  دوره پنجم شورای شهر تهران در حالی آغاز بکار خواهد کرد، که همانندی هایی با شورای دوره اول دارد و خط قرمز های آن  از هم اکنون مشخص است.

وی افزود: هرچند در دور اول شورای شهر فعالان زبده جبهه اصلاحات نظیر عبدااله نوری،جمیله کدیور و سعید حجاریان حضور داشتند ،که دارای سابقه مدیریتی و اجرایی قابل قبولی بودند اما ،در این دوره شاهد بالا آمدن چهرهای نو ظهوری هستیم که در میان پیش کسوتان جبهه اصلاحات و به مددلیست امکان راهیابی به  شورای پنجم را پیدا کرده و نگاهی به سابقه آنها نشان می دهد نه تنها چندان شناخته شده نیستند، بلکه سابقه مدیریتی و اجرایی در حوزه های مرتبط به شهر را نیز ندارند. 

ابطحی ادامه داد: مهمترین خط قرمز این شورا نرفتن در پیله سیاسی است ،تا بدون جناحبندی حزبی  پاسخ قدر شناسانه ای به انتخاب و حضور مردم داده باشند .

این نماینده مجلس تصریح کرد:هر چند یکدست بودن شورای شهر می تواند از کشمکش های سیاسی اعضا جلوگیری کند اما گزینه های پیشنهادی شهردار  وتعدد آنها خاطره شورای شهر اول را تداعی می کند که سودای شهردار شدن بقدری داغ بود که هیچ شهرداری نتوانست بیش از یکی دو سال حکمرانی کند و در مدت سه سال 3 شهردار بر کرسی شهرداری پایتخت تکیه زدند و در نهایت بخاطر اختلافات بسیار توسط وزارت کشور دولت اصلاحات منحل شد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:شورای شهر پنجم باید بداند شهرداری را باید انتخاب کند که یارای مقایسه با 12 سال سابقه مدیریت فردی جهادی که نه در ایران بلکه در دنیا مدیریت وی تایید شد در چنته داشته باشد و تنها چهره سیاسی بودن نمی تواند کافی باشد.

ابطحی تاکید کرد: پیله بندی حزبی خطرناک ترین اتفاقی است که می تواند رکورد زنی آرای ماخوذه در انتخابات شوراها را بی اثر کند و سرنوشت حزب پیروز را دگرگون سازد.
برچسب ها: شورای شهر ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.