کد خبر: ۳۶۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
وارد سالن خرید که می شوی فوج جمعیت شوکه ات می کنند ، به سراغ چرخ دستی خرید میروی در کمال ناباوری صفی از جمعیت می بینی که منتظر چرخ دستی هستند ،20 دقیقه است منتظر ورود چرخدستی ها هستی ،اینجا یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای غرب تهران است ،جمعه شب قبل از شروع ماه رمضان ساعت 8 شب.
شهرفردا-فاطمه مهردادیان- صفوف بهم پیوسته خودروها برای ورود به پارکینگ تو را یاد ترافیک های آخر هفته جاده های شمال می اندازد ،پارکینگها فول فول شده اند ،پس از دورزدنهای طولانی میان راهروها بالاخره شانس می آوری و یک جای پارکینگ نصیبت می شود.

وارد سالن خرید که می شوی فوج جمعیت شوکه ات می کنند ، به سراغ چرخ دستی خرید میروی در کمال ناباوری صفی از جمعیت می بینی که منتظر چرخ دستی هستند ،20 دقیقه است منتظر ورود چرخدستی ها هستی که قطاری وارد می شوند ،اینجا یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای غرب تهران است ،جمعه شب قبل از شروع ماه رمضان ساعت 8 شب.

هجوم جمعیت روی غرفه های فروش ویژه  خودنمایی می کند، صدای غرفه دارها درست وحسابی شنیده نمی شود، اما بانگ تخفیف تخفیف همه جا  طنین انداخته است...
روغن ، حبوبات ،جو پرک ،عسل جزئ فروش ویژه است ،کسی به مارک آن توجه نمی کند ،قیمت حرف آخر را می زند..از آن طرف شارژ غرفه ها به سرعت انجام می شود .

رقابت برای خرید به اوج خود رسیده ،مانده ای متحیر که فریادهای" وا اسفا رکود "کجاست ؟ این اشتیاق جمعیت برای خرید اگر برای مهیا شدن برای روزه داری در ماه صیام باشد شگفت زده ات می کند...

وارد غرفه های کنسروی می شوی با حیرت نگاهی به به بخش کنسرو ماهی می کنی ،به غیر از مارک های ناشناخته که تاکنون اسمشان را نشنیده ای هیچ اثری از تن ماهی نیست ،کنسرو ماهی کیلیکا مانده و سالادهای تن ماهی و دیگر هیچ ...

غرفه میوه وتره بار نزدیک است ،اهتمام خرید کننده ها مثال زدنی است ، کرفس خالی ،هویج خالی،کاهو خالی ، لیمو ترش خالی ، به قرار  یکی دو کیلو تا گوجه  مانده وخیار ...تعدای طالبی هست و چند تا هندوانه ..از خیر خرید میان این ته ماندها میگذری .

جیبهای خالی و پزهای عالی به وقت رمضان

خودت را جمع وجور می کنی ترجیح می دهی کمی سریعتر باشی تا حداقل از قافله عقب نمانی میان لیستی که از قبل در منزل نوشته ای سبد لبنیات با تاکیدات بسیار برجسته شده ...دوغ هست ،شانس می آوری ،آخرین بطریهای شیر کامل هنوز بجا مانده تا یکی برداری ،اما به ماست که میرسی غرفه جارو شده ای می بینی که هوش از سرت می برد با انگشت شرکت های معروف فروش لبنیات را می شماری حداقل 5تا 6 برند می شناسی که از هیچکدامشان هیچ ظرف ماستی نمانده چه یک کیلویی چه سه کیلویی! به  همسرت چشم غره می روی که اگر خریدها را به شب آخر نمی انداختی اینگونه نمی شد وآن بنده خدا انگشت ندامت به دندان می گزد!

هنوز از  ساعت 10 به عبارتی 22 چیزی نگذشته غرفه گوشت تعطیل شده اساسا غرفه داری نمی بینی که بپرسی قلم گوسفند دارند یا نه ،از آن عجیبتر غرفه مرغهاست چند تا بسته از هر کدام بیشتر نمانده ،آنهم بال ،پای مرغ،وچند تا فیله ...خبر خوب آنجاست که صدای تخفیف خورد به گوش می رسد کله پاچه پاک شده به فروش ویژه ها پیوست می خندی و میگذری ...

آنقدر تنه خوردی و چرخ دستیت تصادف کرده که از خیر پیدا کردن باقی اجناس نوشته شده در لیستت می گذری به سمت صندوق می روی همان فوج جمعیتی که داخل خودرو منظر ورود به فروشگاه بودند حالا آماده رفتن به صندوقها شده اند،بماند چرخدستی انبوه از خرید تو را دوباره یاد همان بانگ "وا اسفا رکود" می اندازد...40 دقیقه است منتظری نوبتت بشود جسته گریخته خرید هایت را حساب کنی،  و به وقت نامراد خریدت نفرین میفرستی!
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

رقابت دلار و تخم‌مرغ برای رکوردزنی دیروز به قله رسید و همزمان با دلار حدود 5000 تومانی تخم مرغ 7180 تومانی نیز ثبت شد که مسئولان علت آن را شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان ذکر کردند. آنفلوانزایی که سال گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی را آلوده کرد و میلیونها مرغ معدوم شد اما قیمت آنها سر به فلک نگذاشت.
خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در نزدیکی شهر ساحلی هوالین تایوان، موجب تخریب ساختمان ها و از جمله فروریختن یک هتل شد.