کد خبر: ۳۵۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
نائب رئیس مجلس با بیان اینکه باید در دولت دوازدهم از نیروهای جناح مخالف استفاده شود گفت: قالیباف مدیر اجرای قوی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ، علی مطهری نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز (سه‌شنبه 2 خرداد)  با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به  سفر ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان سعودی، گفت: به نظر می‌رسد سفر آقای ترامپ به عربستان یک سفر تجاری بود. به هر حال ترامپ نگاهی اقتصادی به مسائل جهان دارد، به نظر می‌رسد بیشتر به دنبال این است که از پول عربستان استفاده کند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها ایران را برای عربستان سعودی تبدیل به  یک دشمن خیالی و موهوم کرده‌اند، ادامه داد: از این بهانه استفاده می‌شود تا  تسلیحات آمریکایی‌ها فروخته شود و  پول‌های عربستان به سوی واشنگتن روانه شود وگرنه آمریکا به‌خوبی می‌داند مرکز تروریسم خود عربستان است و این پدیده با امکانات و نیروی انسانی این کشور در دنیا رشد کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه  آمریکایی‌ها با این اقدامات سر عربستانی‌ها کلاه می‌گذارند و آنها باید مراقب باشند فریب نخورد، اظهار داشت: ایران هم باید رابطه خود با عربستان را بهبود ببخشد تا آنها از ترس ایران به دامن رژیم صهیونیستی و آمریکا نیفتند. متاسفانه عربستانی‌ها یک ترسی از ایران دارند و ما باید این مسئله را اصلاح کنیم.

نائب رئیس دوم مجلس در پاسخ به سئوالی درباره پیشنهاد اخیرش درباره به‌کارگیری از قالیباف در کابینه دولت دوازدهم، گفت: به نظر می‌رسد در صورت تحقق این مسئله، بسیار مساعد خواهد بود که در دولت دوازدهم از افراد کارآمد در طرف مقابل هم استفاده شود. آقای قالیباف به هر حال یک مدیر اجرایی قوی است و بهتر است از ایشان و هم از دیگر نیروهای کارآمد نیز استفاده شود.

مطهری افزود: اساساً این روشی که در کشور رایج شده و هر دولتی روی کار می‌آید، نیروهای کارآمد طرف مقابل را کنار می‌زند، باید اصلاح شود. بسیاری از دشمنی‌ها و مخالفت‌ها ناشی از همین مسئله است که آنها در قدرت شریک نبوده و شروع به مخالفت کردن می‌کنند. اگر از نیروهای خوب طرف مقابل هم استفاده کنیم، همدلی در کشور ایجاد شده و بسیاری از مشکلات مرتفع شده و اصلاح امور بهتر و سریع‌تر انجام می‌شود.

وی  در پاسخ به این سوال که آیا دولت از این دعوت استقبال می‌کند یا خیر؟ گفت: خیلی امیدوار نیستم به این پیشنهاد عمل کنند، اما به نظرم باید بر این مسئله تاکید کنیم تا به آن توجه شود، چرا که در صورت تحقق به نفع کشور خواهد بود.
برچسب ها: قالیباف ، مطهری ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.