کد خبر: ۳۵۶۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
فرماندار زنجان مطرح کرد
فرماندار زنجان با اشاره به مشارکت ۶۹ درصدی مردم در این دوره از انتخابات گفت: کاندیداها تخلفات زیادی داشتند اما این تخلفات سازمان‌یافته نبود و منجر به تشکیل پرونده نشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رسول بیات در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات پیروزی ملت در سطح کشور تلقی می‌شود. مردم ایران در تمام لحظات ثابت کردند که برای ایجاد امنیت و حفظ کشور پیش قدم هستند و این موضوع کار و مسئولیت مسئولان را سنگین‌تر می‌کند.

فرماندار زنجان تعداد واجدان شرایط رأی دادن در زنجان را 363 هزار و 549 برشمرد و گفت: کل آرای مأخوذه در انتخابات ریاست جمهوری 256 هزار و 247 برگ بود که این امر حاکی از مشارکت 69 درصدی مردم زنجان در انتخابات است.

وی تعداد آرای مأخوذه شورای شهر زنجان را 174 هزار و 749 رای عنوان کرد و افزود: از بین 230 شرکت‌کننده در انتخابات نفر نخست موفق به کسب 14 هزار و 979 رای شد و آخرین نفر شرکت‌کننده در این انتخابات حائز 95 رأی شد.

اسامی 9 نفر اعضای اصلی و شش نفر علی‌البدل منتخب مردم برای شورای شهر زنجان به شرح زیر است:

اعضای اصلی

1- سجاد خدایی 14 هزار و 979

2- امامعلی دادخواه 14 هزار 916 رای

3- کاظم افشارچی 12 هزار و 757

4- احمد نصیری 12 هزار 583

5- مسعود مرادخانی 11 هزار و 234

6- اسماعیل دویران 11 هزارو 224

7- سید رحمان احمدی 11 هزار و 172

8- حمیدرضا حمیدی 11 هزار و 132 رای

9- عباس راشاد 10 هزار و 868

اعضای علی‌البدل

1-اکبر اوصالی 9 هزار و 942

2- رزاق محمدی 9 هزار و 941

3- منصور مرادلو 9 هزار و 473

4-سرور رحیما زنجانی 9 هزار 361

5- سحر سلیمی  9 هزار و 188

6- معرفت الله جزئی 9 هزار و 154

فرماندار زنجان فریده بیات، ناصر اشرفی، زهرا اشرفی‌آزاد، مرحمت االه اشرفی و داود بیات را پنج نفر اصلی منتخب اعضای شورای شهر نیک‌پی خواند.

وی افرود: اکبر قاسمی، سیده لیلا موسوی، اکبر افشاری، ابراهیم عیوقی و رحیم افشاری نیز اعضای شورای شهر ارمغانخانه را تشکیل می‌دهند.

بیات با اشاره به اینکه از شب گذشته اعتراضاتی نسبت به نتایج انتخابات به شکل مراجعه مستقیم، شفاهی یا از طریق فضای مجازی مطرح شده است، بیان کرد: به استناد قانون هیئت‌های اجرایی مسئول رسیدگی به شکایات هستند و فرمانداری در این امر دخیل نیست.

وی تصریح کرد: معترضان از فردا به مدت دو روز فرصت دارند تا شکایت‌های خود را با هویت آشکار فرد شاکی و دلایل مستدل به شکل مکتوب به هیئت‌های اجرایی ارسال و اعتراض خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه روز انتخابات پراسترس بود، ابراز کرد: با وجود حساسیت بالا هیچ گونه ناآرامی در شعبات اخذ رأی مشاهده نشد.

وی در مورد اینکه شب رأی‌گیری پس از پایان مهلت قانونی افرادی که پشت درب‌های شعب بودند، از رأی دادن محروم شدند، بیان کرد: ما تابع قانون و تصمیمات هیئت نظارت هستیم و از آنجایی که پس از ساعت 12 مهر هیئت نظارت برداشته شد امکان رأی‌گیری وجود نداشت و از این بابت از مردم شرمنده شدیم.


برچسب ها: شهرفردا ، انتخابات ، زنجان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

بارش شدید باران در لرستان منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها، خروش رودخانه‌ها و مسدود شدن جاده ترانزیتی این استان شده است. بارش‌های سیل‌آسا همچنین باعث خروش رودخانه «خرم رود» در مرکز لرستان شد و در روستای «سرسنگر» بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت فوت یک زن و مصدومیت یک نفر دیگر را در پی داشت.
خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه بروجردی ها بنایی قاجاری است که در دل بافت تاریخی کاشان قرار دارد. مجموعه ای بی نظیر که ساختش به سال ۱۲۸۰ ه.ق باز می گردد