کد خبر: ۳۵۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
آیت‌الله مکارم شیرازی در رابطه با موضوع انتخابات گفت: طرفداران نامزدها باید از رفتارهای تحریک‌آمیز که موجب سوءاستفاده دشمن است بپرهیزند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، این مرجع تقلید روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت) در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با بیان اینکه قرائن نشان‌دهنده داغ شدن تنور انتخابات است، افزود: مردم حضور جدی در پای صندوق‌های رای خواهند داشت و این جای خوشحالی است که جوانان پای صندوق‌های رای با شور و نشاط حضور پیدا می‌کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه دشمن درصدد آسیب وارد کردن به انتخابات است، افزود: شور خوبی در بین مردم ایجاد شده است تا با هوشیاری و درایت نقشه دشمنان را نقش بر آب و انتخابات در نهایتِ آرامش برگزار شود.

جشن پیروزی پس از اعلام نتایج است، زودتر از زمان اعلام نتایج جشن گرفتن، کار درستی نیست و از این کارهای تحریک‌آمیز دوری باید کرد.

وی با بیان اینکه افراد در روزهای باقی مانده از کارهای تحریک‌آمیز پرهیز کنند، تصریح کرد: جشن پیروزی پس از اعلام نتایج است، زودتر از زمان اعلام نتایج جشن گرفتن، کار درستی نیست و از این کارهای تحریک‌آمیز دوری باید کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی پرهیز از مزمت، اهانت به طرف مقابل را مورد تاکید قرار داد و گفت: این رفتارها در دنیا و آخرت برای افراد مجازات دارد.

وی درباره انتخابات اصلح نیز گفت: ما به حکم وظیفه از هیچ کاندیدای طرفداری نکردیم؛ اما افراد بیایند باور کنند کسی را که انتخاب می‌کنند در اعمالش شریک هستند و  روز قیامت باید پاسخگو باشند، هرگز به سبب تعصب و رفاقت دوست و آشنا به افراد رای ندهید.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: رای سفید هم اشتباه است، سطح حضور در انتخابات را پایین می آورد، آنکه اصلح است را بینی و بین‌الله انتخاب کنید و به آن رای بدهید.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان گفت: بعد از انتخابات شعارهای تقلب را کنار بگذرید و همه فرد منتخب را کمک کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) گفت: تسویف و تاخیر در کارها نشانه تنبلی و عدم احساس مسئولیت و وظیفه است و متاسفانه این تسویف یکی از عوامل هلاک امت‌هاست.

رای سفید هم اشتباه است، سطح حضور در انتخابات را پایین می آورد، آنکه اصلح است را بینی و بین‌الله انتخاب کنید و به آن رای بدهید

وی با بیان اینکه وقتی به ادارات رجوع می‌کنیم، دائما با این موارد روبرو هستیم که وقت مردم بیهوده تلف می‌شود، عنوان کرد: این کاغذبازی در ادارات واقعا مشکل‌ساز شده است؛ الان دور سر گرداندن متاسفانه در ادارات کم نیست و گاهی شاهدیم که یک کار کوچک یکسال طول می‌کشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه به هر حال این مسئله باعث دلسردی مردم می‌شود اظهارکرد: دلسردی سبب می‌شود تا برخی از مردم سودجویی کرده و رشوه بگیرند و همین عوامل سبب هلاکت امت‌ها و ملت‌ها خواهد بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان کرد: برنامه‌های اخلاقی را باید ابتدا از خودمان و خانواده خودمان شروع کنیم تا مردم هم قبول کنند؛ واقعیت‌های زندگی را بگیریم و از خیال‌پردازی دوری کنیم تا هم خودمان و هم دیگران از زندگی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به سند ۲۰۳۰ با بیان اینکه بنده سند اصلی و ترجمه شده از زبان انگلیسی را دیده‌ام افزود: من براساس شنیده‌ها نظر نمی‌دهم و بلکه خودم آن را مطالعه کرده‌ام؛ این سند استعماری است و در هفته آینده نیز مطالب مفصلی در این باره خواهم گفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برف و کولاک ۱۱ استان کشور را درنوردید

برف و کولاک ۱۱ استان کشور را درنوردید

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در ۱۱ استان کشور گفت: ۵۷۸۰ مسافر به دلیل این حادثه در محورهای مواصلاتی امدادرسانی شدند.

"بیمه زلزله" راهکاری برای پایان عمر "فرسوده‌های نوساز"/ چه زمانی مهندس ناظر ساختمان تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد؟

مشاور رئیس سازمان نظام مهندسی گفت: برای استحکام بنا و جلوگیری از فرسوده‌های نوساز باید قانون تضمین کیفیت ساختمان همراه بیمه زلزله تدوین شود.