کد خبر: ۳۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس مطرح کرد
حمید قبادی، دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس در آیین پایانی پنجمین جشنواره مد و لباس نقش تن پوش با اشاره به اینکه برندهای موفق حوزه مد و لباس در سال های گذشته انگشت شمار بودند، گفت: امروز با افتخار می توانیم از ده ها برند افتخار آمیز در این حوزه نام ببریم که پاسخگوی نیاز مردم کشور هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قبادی با بیان این مطلب گفت: محصولات فرهنگی زمانی موثر واقع می شوند، که شکل مادی به خود بگیرند و اگر این فاصله به وجود بیاید ، طبیعی است که کپی کاری در حوزه هنری وفرهنگی متداول شده و مانع رشد توانمندی داخلی می شود. 

وی ادامه داد:  این فعالیت‌های فرهنگی کمک می‌کند که به فرهنگمان شکل مادی و ملموس بدهیم و مزیت عینی شدن به آن ببخشیم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس جشنواره نقش تن‌پوش را از رویدادهای مهمی برشمرد که توانسته است هنر و فرهنگ را از حوزه فرهنگی به شکل مادی و محصول تبدیل کرده و زمین بهره مندی مردم را از این محصولات را فراهم کرده است. 

قبادی ارسال بالای اثر به دبیرخانه این جشنواره را ارزشمند دانست و گفت: اگر چند سال قبل می‌خواستیم نام چند برند ایرانی را ببریم به راستی برند مطرحی وجود نداشت اما در حوزه مد و لباس اکنون می‌توانیم از ده‌ها برند خوب نام ببریم و بگوییم که حضور هر کدام از این برندها مایه افتخار و تأثیرگذار است.

وی افزود: توانسته ایم درصد زیادی از وعده کاربردی شدن محصولات را در شکل انبوه عملی سازیم و در این جشنواره نیز  ۵ طرح اول این جشنواره مورد حمایت قرار گرفته و هر طرح در مرحله اول به تیراژ ۵۰۰ عدد تولید خواهد  شد.

قبادی با اشاره به خطر کپی سازی و کپی کاری در حوزه مد و لباس ، تصریح کرد: برگزاری این جشنواره ها می تواند هویت سازی فرهنگی را در پی داشته باشد و هم زمینه خلاقیت و نمایش توانمندی های را ایجاد کند. 

وی حضور صنعتگران و برندهای موفق ایرانی را در این جشنوراه تاثیرگذار خواند و افزود: امروز می توانیم با افتخار از فعالیت ده ها برند ایرانی نام ببریم که در این حوزه فعال هستند و این نشان از رشد و توسعه مد و لباس در چند سال اخیر دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه کمربند سبز پایتخت؛ تهدید منابع آبی یا فیلتری برای هوای تهران

توسعه فضای سبز شهری یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها تلقی می شود که با انتخاب گونه‌های درست جنگلی می‌تواند نقش ریه‌های کلانشهر آلوده به دود و ماشین را ایفا کند و در تقویت آب سفره های زیر زمینی نیز موثر باشد.
ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

ابطال مصوبه اخذ عوارض از تابلوها برگشت پذیر است/ مصوبات اخیر دیوان عدالت اداری سیاسی نیست

یک کارشناس حقوقی گفت: رای دیوان عدالت اداری پیرامون ابطال اخذ عوارض تابلوها به علت مشمول نبودن تابلوها در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ورود قانونی شورای شهر برای تعیین عوارض قابلیت برگشت داشته و سیاسی نیز به نظر نمی رسد.