کد خبر: ۳۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس مطرح کرد
حمید قبادی، دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس در آیین پایانی پنجمین جشنواره مد و لباس نقش تن پوش با اشاره به اینکه برندهای موفق حوزه مد و لباس در سال های گذشته انگشت شمار بودند، گفت: امروز با افتخار می توانیم از ده ها برند افتخار آمیز در این حوزه نام ببریم که پاسخگوی نیاز مردم کشور هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قبادی با بیان این مطلب گفت: محصولات فرهنگی زمانی موثر واقع می شوند، که شکل مادی به خود بگیرند و اگر این فاصله به وجود بیاید ، طبیعی است که کپی کاری در حوزه هنری وفرهنگی متداول شده و مانع رشد توانمندی داخلی می شود. 

وی ادامه داد:  این فعالیت‌های فرهنگی کمک می‌کند که به فرهنگمان شکل مادی و ملموس بدهیم و مزیت عینی شدن به آن ببخشیم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس جشنواره نقش تن‌پوش را از رویدادهای مهمی برشمرد که توانسته است هنر و فرهنگ را از حوزه فرهنگی به شکل مادی و محصول تبدیل کرده و زمین بهره مندی مردم را از این محصولات را فراهم کرده است. 

قبادی ارسال بالای اثر به دبیرخانه این جشنواره را ارزشمند دانست و گفت: اگر چند سال قبل می‌خواستیم نام چند برند ایرانی را ببریم به راستی برند مطرحی وجود نداشت اما در حوزه مد و لباس اکنون می‌توانیم از ده‌ها برند خوب نام ببریم و بگوییم که حضور هر کدام از این برندها مایه افتخار و تأثیرگذار است.

وی افزود: توانسته ایم درصد زیادی از وعده کاربردی شدن محصولات را در شکل انبوه عملی سازیم و در این جشنواره نیز  ۵ طرح اول این جشنواره مورد حمایت قرار گرفته و هر طرح در مرحله اول به تیراژ ۵۰۰ عدد تولید خواهد  شد.

قبادی با اشاره به خطر کپی سازی و کپی کاری در حوزه مد و لباس ، تصریح کرد: برگزاری این جشنواره ها می تواند هویت سازی فرهنگی را در پی داشته باشد و هم زمینه خلاقیت و نمایش توانمندی های را ایجاد کند. 

وی حضور صنعتگران و برندهای موفق ایرانی را در این جشنوراه تاثیرگذار خواند و افزود: امروز می توانیم با افتخار از فعالیت ده ها برند ایرانی نام ببریم که در این حوزه فعال هستند و این نشان از رشد و توسعه مد و لباس در چند سال اخیر دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.
تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 50 تور گردشگری در شهر تهران در ایام نوروز گفت: در مجموع هزار و 215 تن از تورهای گردشگری نوروز 97 تهران استفاده کردند.