کد خبر: ۳۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس مطرح کرد
حمید قبادی، دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس در آیین پایانی پنجمین جشنواره مد و لباس نقش تن پوش با اشاره به اینکه برندهای موفق حوزه مد و لباس در سال های گذشته انگشت شمار بودند، گفت: امروز با افتخار می توانیم از ده ها برند افتخار آمیز در این حوزه نام ببریم که پاسخگوی نیاز مردم کشور هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قبادی با بیان این مطلب گفت: محصولات فرهنگی زمانی موثر واقع می شوند، که شکل مادی به خود بگیرند و اگر این فاصله به وجود بیاید ، طبیعی است که کپی کاری در حوزه هنری وفرهنگی متداول شده و مانع رشد توانمندی داخلی می شود. 

وی ادامه داد:  این فعالیت‌های فرهنگی کمک می‌کند که به فرهنگمان شکل مادی و ملموس بدهیم و مزیت عینی شدن به آن ببخشیم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس جشنواره نقش تن‌پوش را از رویدادهای مهمی برشمرد که توانسته است هنر و فرهنگ را از حوزه فرهنگی به شکل مادی و محصول تبدیل کرده و زمین بهره مندی مردم را از این محصولات را فراهم کرده است. 

قبادی ارسال بالای اثر به دبیرخانه این جشنواره را ارزشمند دانست و گفت: اگر چند سال قبل می‌خواستیم نام چند برند ایرانی را ببریم به راستی برند مطرحی وجود نداشت اما در حوزه مد و لباس اکنون می‌توانیم از ده‌ها برند خوب نام ببریم و بگوییم که حضور هر کدام از این برندها مایه افتخار و تأثیرگذار است.

وی افزود: توانسته ایم درصد زیادی از وعده کاربردی شدن محصولات را در شکل انبوه عملی سازیم و در این جشنواره نیز  ۵ طرح اول این جشنواره مورد حمایت قرار گرفته و هر طرح در مرحله اول به تیراژ ۵۰۰ عدد تولید خواهد  شد.

قبادی با اشاره به خطر کپی سازی و کپی کاری در حوزه مد و لباس ، تصریح کرد: برگزاری این جشنواره ها می تواند هویت سازی فرهنگی را در پی داشته باشد و هم زمینه خلاقیت و نمایش توانمندی های را ایجاد کند. 

وی حضور صنعتگران و برندهای موفق ایرانی را در این جشنوراه تاثیرگذار خواند و افزود: امروز می توانیم با افتخار از فعالیت ده ها برند ایرانی نام ببریم که در این حوزه فعال هستند و این نشان از رشد و توسعه مد و لباس در چند سال اخیر دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.