کد خبر: ۳۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
شهردار قزوین خبر داد
شهردار قزوین گفت: در روز اول اجلاس 17 تفاهم‌نامه در حاشیه و داخل اجلاس روی میز سرمایه‌گذاری کشورهای کره، چین، ترکیه و انگلستان و سرمایه‌گذاران ایرانی به امضا رسید و در روز دوم اجلاس نیز 5 تفاهم‌نامه اقتصادی امضا می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، مسعود نصرتی در دومین روز از اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم که صبح امروز با حضور میهمانان خارجی و داخلی در شبستان امام علی(ع) مسجدالنبی(ص) شهر قزوین در حال برگزاری است، اظهار کرد: در برنامه نخستین روز این اجلاس در روز گذشته سخنرانی علی‌اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سفیر چین و وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسؤولان داخلی و خارجی صورت گرفت‌.

شهردار قزوین با بیان اینکه پژوهشکده جاده ابریشم در استان قزوین راه‌اندازی شد، ادامه داد: از نظر یون‌هونگ کواک رئیس سازمان شهروندی جهانی wco، یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم از پربارترین اجلاس‌‌های جاده ابریشم تا به امروز بوده است.

نصرتی با اشاره به برگزاری 4 پنل تخصصی در روز گذشته و تبیین و مشخص شدن ظرفیت‌های جاده ابریشم گفت: در یازدهمین اجلاس جاده ابریشم 17 تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم که امروز 5 تفاهم‌نامه امضا می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرها نیاز به بازسازی و شکوفایی دارد که در این راستا می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد‌.

شهردار قزوین بیان کرد: زمان برقراری اجلاس‌های نمادی تمام شده است و باید فعالیت‌های عملیاتی آغاز شود.

نصرتی گفت: معرفی ایران و شهرهای در مسیر جاده ابریشم به ویژه شهرهای تاریخی و فرهنگی در فعالیت‌های مربوط به اجلاس‌های جاده ابریشم مؤثر است.

وی تصریح کرد: به واسطه برگزاری اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم نخستین مسابقه تیراندازی در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

شهردار قزوین عنوان کرد: با مکاتبات انجام شده با ظریف وزیر امور خارجه و سایر مسؤولان موفق شدیم استان قزوین را به عنوان مقصد سفر برای هیأت‌های خارجی معرفی کنیم.

نصرتی یادآور شد: با استفاده از برگزاری اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم سازمان‌های مختلف همچون میراث فرهنگی و راه و شهرسازی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: براساس تفاهم‌نامه با سازمان شهرداران جهانی، استان قزوین به عنوان مرکز جهانی شهرداران جاده ابریشم معرفی و انتخاب می‌شود چراکه این استان ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد.

شهردار قزوین ادامه داد: در روز اول اجلاس 17 تفاهم‌نامه در حاشیه و داخل اجلاس روی میز سرمایه‌گذاری کشورهای کره، چین، ترکیه و انگلستان و سرمایه‌گذاران ایرانی به امضا رسید و در روز دوم اجلاس نیز 5 تفاهم‌نامه اقتصادی امضا می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقویت سواد رسانه‌ای لازمه فرهنگسازی و حمایت از کالاهای داخلی

تقویت سواد رسانه‌ای لازمه فرهنگسازی و حمایت از کالاهای داخلی

یک پژوهشگر اقتصادی شهری با اشاره به اینکه با فقر رسانه‌ای در جامعه روبه‌رو هستیم، لازمه فرهنگ سازی برای مصرف کالای داخلی را تقویت سواد رسانه ای دانست.
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.