کد خبر: ۳۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
سید خلف موسوی:
شهردار اهواز با ارائه گزارشی فعالیتهای شهرداری را در حوزه ی ترافیک تشریح نمود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، سید خلف موسوی گفت: یکی از رویکردهای مهم شهرداری اهواز روانسازی ترافیک شهری است و برای نیل به این هدف پرداختن به سه رویکرد لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: رویکرد اول، رویکرد عمرانی و شامل احداث زیرساختهایی ازقبیل مسیرهای دسترسی، تقاطع های همسطح و غیرهمسطح، زیرگذرها، پل ها و غیره است. رویکرد دوم، رویکرد ترافیکی به عنوان مکمل رویکرد عمرانی است و رویکرد سوم نیز ایجاد و تقویت ناوگان مسافربری درون شهری و برون شهری است که همه ی این موارد باید به موازات هم پیگیری و انجام شود.

وی نخستین گام را، تعامل و تشکیل جلسات متعدد کارشناسی و مدیریتی جهت هماهنگی با پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان اهواز عنوان کرد و گفت: بخش اول اقدامات انجام شده، شامل اقدامات زیرساختی که شامل تهیه و استقرار سیستم های پیشرفته کنترل ترافیک بالاخص سامانه های هوشمند حمل و نقل (ITS) است. در این سامانه با بهره گیری از جدیدترین ابزارهای پیشرفته و خودکار، دریافت و پردازش اطلاعات، برنامه ریزی های مربوطه انجام شده و در نهایت سبب تسهیل در مدیریت و کنترل ترافیک می شود.

شهردار اهواز افزود: برخی از ابزارهای مهم این سیستم، مانیتورینگ ترافیک شهر، مرکز کنترل ترافیک، دوربین های نظارت تصویری، دوربینهای پلاک خوان، ثبت سرعت و سامانه های چراغ راهنمایی هوشمند،، ردیابی خودکار ناوگان و مسیریابی هوشمند و تهیه و نصب تجهیزات ترافیکی از قبیل چراغ چشمک زن، سرعتگیر و تابلوهای راهنمایی و رانندگی است. در کنار این موارد اقدامات ترافیکی از قبیل رنگ آمیزی و خط کشی های ترافیکی به صورت مداوم و احداث پل های عابر پیاده همواره در دستور کار می باشد.

موسوی یکی از اثرات این سیستم را ، شناسایی نقاط حادثه خیز در مناطق هشتگانه اهواز برشمرد و گفت: پس از شناسایی، طرح های هندسی مناسب پیش بینی و اجرا می گردد که در این دوره حداقل 50 طرح اصلاح هندسی انجام شده است.

شهردار اهواز در ادامه بر لزوم فرهنگسازی در حوزه ی ترافیک تاکید کرد و گفت: در سه سال اخیر با تعامل و همکاری انجام شده با پلیس راهنمایی رانندگی و آموزش و پرورش، حدود 44 هزار نفر از کودکان و نوجوانان اهوازی از مقطع مهد کودک تا دبیرستان تحت پوشش آموزشهای ترافیکی قرار گرفتند. ضمن آنکه بیش از 4200 محصول فرهنگی با موضوع ترافیک شامل کتابچه، جلیقه، کتاب، پرچم و غیره در غالب طرح پلیس مدرسه بین دانش آموزان توزیع شده است.

سید خلف موسوی با اشاره به ناوگان مسافربری درون شهری اهواز اظهار داشت : ناوگان مسافربری شامل اتوبوس ها، مینی بوس ها و تاکسی ها بخش اعظمی از سفرهای درون شهری را به عهده دارند و خدمات رسانی به کلیه ی مراسمهای ملی، مذهبی و ورزشی از قبیل نمازجمعه، راهپیمایی ها، مسابقات فوتبال و غیره نیز توسط ناوگان مسافربری شهرداری اهواز انجام می شود.

وی با تاکید بر بی سابقه بودن اقدامات انجام شده در خصوص تجهیز ناوگان مسافربری افزود: ساخت و تجهیز36 ایستگاه مکانیزه اتوبوس با بهترین امکانات، افزایش ایستگاههای اتوبوس به میزان 131 ایستگاه،  نصب سیستمGPS بروی اتوبوس های شهری، صدور شهروندکارت و حذف بلیت کاغذی، نصب و راه اندازی تابلوهای مکانیزه زمان بندی حرکت اتوبوس ها، تجهیز اتوبوس های شهری به امکانات سرمایشی و گرمایشی، برگزاری کلاس های آموزشی برای رانندگان اتوبوسها و تاکسی ها، ساماندهی ایستگاههای تاکسی اعطای تسهیلات ویژه به خودروهای تاکسی و راه اندازی جایگاه سوخت مختص تاکسی ها، بخشی از فعالیتهای انجام شده در این حوزه است.

شهردار اهواز همچنین خاطرنشان کرد: کلیه ی وسایل حمل و نقل از قبیل سرویس های مدارس، تاکسی سرویس ها، تاکسی سرویس های ویژه بانوان، تاکسی های بی سیم، پیک های موتوری، خودروهای حمل بار، آمبولانس ها و یدک کش ها شناسایی و ساماندهی شده اند.

موسوی به اهمیت پایانه های مسافربری اشاره کرد و گفت: در این دوره در خصوص پایانه های مسافربری برون شهری اهمیت خاصی قائل شده ایم. پایانه ها به عنوان یکی از مبادی ورودی شهر، به عنوان نخستین محل ورود مسافران از شهرهای دیگر باید دارای چهره مناسب باشد. در این راستا تجهیز سالن های انتظار به سیستم های گرمایشی و سرمایشی، احداث غرف جهت رفع نیازهای مسافران، تعبیه فضاهای مناسب جهت استراحت مسافران، گسترش مبادی ورودی جهت تسریع در حمل و نقل و تردد اتوبوس ها، احداث پارکینگ، ایجاد فضای سبز، استقرار تاکسی های شهری و سایر اقدامات لازم در پایانه های شرق، غرب، سیاحت، خلیج فارس، زاگرس صورت پذیرفته است.

شهردار اهواز در پایان به پروژه های در دست انجام در حوزه ی ترافیک اشاره کرد و گفت: اجرای چراغ های راهنمایی هوشمند در 12 تقاطع مهم شهر، تهیه و نصب دوربینهای نظارت تصویری در 13 ایستگاه، تهیه و نصب دوربینهای کنترل سرعت در 30 ایستگاه، اجرای فیبر نوری با همکاری اپراتور ایرانسل، نرم افزار مدیریت هوشمند و یکپارچه SCATS، طراحی و اجرای سایت ثبت تخلفات مکانیزه پلیس راهور بخشی از اقدامات در حال مطالعه و انجام حوزه ترافیک است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.