کد خبر: ۳۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس عنوان کرد
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با دیپلماسی عمومی، مودت و دوستی در کشورها بیشتر شده و در سایه آن می‌توان از تجارب دیگر کشورها در راستای احیای جاده ابریشم استفاده کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، داوود محمدی در حاشیه دومین روز از مراسم اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم که صبح امروز در شبستان امام علی(ع) مسجدالنبی(ص) شهر قزوین در حال برگزاری است با اشاره به اهمیت این اجلاس اظهار کرد: جاده ابریشم در سده 15 میلادی بیش از یک هزار و 700 سال به عنوان مهم‌ترین شاهراه اقتصادی دنیا به حساب می‌آمد علاوه بر جنوب و شرق آسیا به اروپا و شمال آفریقا نیز ایجاد ارتباط می‌کرده است.

وی با بیان اینکه جاده ابریشم از راه‌های مواصلاتی بسیار مؤثر در حوزه اقتصادی بوده است، عنوان کرد: امروز تصمیم گرفته شده که این جاده با تعامل کشورها احیا شود و جایگاه خود را در ایجاد تحرک اقتصادی به وجود آورد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: به فال نیک می‌گیریم که یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم در استان قزوین برگزار می‌شود.

محمدی یادآور شد: استان قزوین یکی از استان‌های بسیار جاذب و جالب در حوزه مباحث تاریخی، فرهنگی، مذهبی، طبیعی و گردشگری از یک جایگاه رفیع و استثنایی برخوردار است.

وی بیان کرد: سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی و دولت نیز امروز بر امر تحرک صنعت گردشگری استوار است و ما باید از این مزیت برای شناساندن استان قزوین و جاذبه‌های دیدنی و گردشگری آن کمال بهره را ببریم و تلاش کنیم از این اجلاس بیشترین منافع برای این استان و کشور به ارمغان بیاوریم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حاشیه این اجلاس قراردادنامه‌ها، تفاهم‌نامه‌ها و موافقت‌نامه‌های دوجانبه و چندجانبه می‌تواند گامی مؤثر در بسترسازی استان قزوین باشد که در حال حاضر بخشی از این موافقت‌نامه‌ها و قراردادنامه‌ها مبادله شده است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: ظرفیت‌های عظیم استان قزوین هم‌اکنون برای هم‌استانی و کشور مکشوف نیست و در کشور نیز نتوانسته‌ایم این استان را آن طور که شایسته بوده است، معرفی می‌کنیم.

محمدی اضافه کرد: امید است با این اقدامات نسبت به معرفی استان قزوین که استانی بی‌بدیل از جهات موقعیت ژئوپولیتیکی و استقرار این استان در بین 11 استان و ارتباط شمال و شمال غرب کشور، شرق به غرب و جنوب به شمال بوده و یکی از شاهراه‌های ایجاد ارتباط آن استان قزوین است، گام‌های ارزنده‌ای برداریم.

وی با اشاره به مزیت‌های فراوان استان قزوین در تمام عرصه‌ها خاطرنشان کرد: این استان دارای مزیت‌های کشاورزی، صنعتی، علمی و فرهنگی، تاریخی و گردشگری است که باید با تعامل و همفکری نسبت به معرفی آن اقدام کنیم تا خروجی آن ایجاد اشتغال از محل صنعت گردشگری در استان قزوین و ایجاد پویایی اقتصادی شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی بهترین و مؤثرترین حوزه‌ای که می‌تواند ظرفیت‌های استان قزوین را معرفی کند حوزه رسانه بوده که در این راستا نقش صدا و سیمای مرکز قزوین و رسانه‌های خارج از استان که رویداد مهم اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم را پوشش می‌دهند، می‌تواند در معرفی استان قزوین نقش بسزایی ایفا کند.

محمدی تشریح کرد: اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم علاوه بر تحرکات اقتصادی می‌تواند در مبادلات فرهنگی، ایجاد صلح و دوستی و برادری و در ایجاد زمینه برای تقویت دیپلماسی عمومی که مورد تأکید تمام کشورهای دنیا است و صرف به دیپلماسی دولتی نیست و از آن به عنوان یک ابزار کارآمد استفاده می‌کند، بهره‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: با دیپلماسی عمومی، مودت و دوستی در کشورها بیشتر شده و در سایه آن می‌توان از تجارب دیگر کشورها استفاده کنیم تا بتوانیم با یک هم‌افزایی و همگرایی جاده ابریشم را که روزگاری به عنوان شاهراه اقتصادی دنیا بوده را امروز احیا کنیم.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.