کد خبر: ۳۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
همزمان با عیدقربان صورت می گیرد
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از عرضه بهداشتی دام در 33 جایگاه شهر تهران همزمان با روز عید قربان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، مجتبی یزدانی اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن مراسم روز عرفه و عید قربان، شهرداری تهران در راستای حفظ سلامت مردم اقدام به برگزاری جلسه هماهنگی برای عرضه بهداشتی دام در سطح شهر تهران کرده به طوری که امسال تعداد جایگاه های عرضه دام نسبت به سال گذشته با افزایش 4 مرکز همراه است.

یزدانی افزود: 33 جایگاه عرضه بهداشتی دام در شهر تهران توسط سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار و با کمک مناطق 22 گانه راه اندازی و پشتیبانی می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره اقدامات پیش رو در مراکز عرضه دام اظهار داشت: بیش از 350 دامپزشک و کادر بهداشتی درگیر مستقیم اجرای این برنامه هستند به طوری که دام ها قبل از ورود به جایگاه، معاینه می‌شوند و پس از آن مردم دام معاینه شده و سالم را خریداری می‌کنند.

یزدانی با تاکید بر اینکه در جایگاه‌های عرضه دام توسط شهرداری تهران، هیچ گونه هزینه‌ای در رابطه با ضبح و معاینه و عرضه دام سالم از مردم دریافت نمی‌شود، تصریح کرد: پس از ضبح نیز، لاشه توسط دامپزشک معاینه می‌شود و اگر اصل لاشه و یا عضوی از لاشه به اصطلاح ضبطی باشد و یا غیر قابل مصرف، در جایگاه، لاشه گرفته شده و پول به طور کامل بازگردانده می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت مردم در جریان ارائه تعداد قابل توجهی دام در طی روزهای عرفه و عید قربان در شهر تهران گفت: تلاش می‌کنیم با توسعه مراکز ارائه دام و رعایت مسائل بهداشتی بیشتر از گذشته اجرا شود و این در حالی است که ایجاد جایگاه ها امکان کنترل قیمت را نیز فراهم می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد شهروندان تهرانی نیز به دلیل اهمیت حفظ سلامت خود برای اجرای این سنت حسنه از جایگاه‌های تعیین شده دام خریداری کنند و به سراغ افراد غیر نروند چرا که در خصوص رعایت مسائل بهداشتی و سلامت دام اطمینانی به این افراد نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار