کد خبر: ۳۲۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای تهران در پاسخ به شهر فردا:
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران گفت: دلایل رد صلاحیت افراد در شوراها به‌صورت مکتوب در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و 18 اردیبهشت ماه نتیجه نهایی تایید صلاحیت شدگان شوراهای پنجم منتشر می‌شود.
نماینده تهران و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به انتخابات شوراها گفت: عده ای تلاش کردند با مخدوش جلوه دادن روند نظارت بر صلاحیت افراد انتخاب شده به تشویش اذهان عمومی بپردازند در حالیکه دلسوزان نظام می‌دانند ایجاد چنین شائبه‌هایی به نفع کشور نیست.

علیرضا رحیمی افزود: احدی از نتایج رد صلاحیت افراد در شوراهای شهر مطلع نبوده و انتشار اسامی برخی از افراد پیش از اعلام هیئت نظارت رایزنی رسانه ای بوده است.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دلایل رد صلاحیت اعضای فعلی شورا اعلام می شود یا خیر، خاطر نشان کرد: دلایل رد صلاحیت افراد بر اساس قانون و صرفا با رعایت تشریفات قانونی در اختیار خود آنها قرار می گیرد و هیچ نهاد یا مجمعی نمی‌تواند از جزئیات آن بدون بصورت مستقل مطلع شود.

نماینده تهران در مجلس همچنین تاکید کرد:رد صلاحیت های صورت گرفته بدنبال جریانات سیاسی صورت نگرفته و اصلاح طلب یا اصولگرا بودن افراد هیچ اثری در نتایج صلاحیت‌ها نداشته است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان تهران افزود: معیار سنجش صلاحیت نامزدها براساس نظر مراجع 4 گانه و بندهای 26 و 29 هیئت نظارت، صورت گرفته و استنادات نیز به این ماده ها بوده است.

 رحیمی گفت: رد صلاحیت شدگان از دوم تا ششم اردیبهشت فرصت اعتراض داشتند و هیئت‌های نظارت نیز از هفتم تا پایان روز شانزدهم اردیبهشت فرصت رسیدگی دارند و در طول این مهلت، نتیجه اعتراض هر یک از رد صلاحیت شدگان که مشخص شود به او اعلام خواهد شد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای تهران افزود: پس از این بررسی ها نیز، رد صلاحیت شدگانی که مدارک جدید ارائه کنند مانند متهمانی که حکم تبرئه گرفته باشند می‌توانند مدارکشان را به این هیئت ارائه کنند که به مدت سه روز نیز به اعتراض این افراد رسیدگی خواهد شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: فهرست نهایی اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده شوراها 18 اردیبهشت از طریق آگهی رسمی منتشر خواهد شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای تهران با اشاره به تخلفات برخی کاندیداها در فضای مجازی گفت: هیئت نظارت با جدیت کامل بر روند تبلیغات رسانه ای کاندیداها نظارت می‌کند و تخلفات کاندیداها به ویژه در فضای مجازی و رسانه ای را ثبت و برخورد قانونی انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که از مصادیق تخلفات کاندیداها در فضای مجازی چیست؟ گفت: عده ای زودتر از موعد قانونی شروع به تبلیغات رسانه ای کردند که از مصادیق تخلف شمرده می‌شود.

رحیمی گفت: دستورالعمل تبلیغات به نامزدها دوم اردیبهشت ماه ابلاغ شده و در رسانه ها نیز مورد تاکید قرار گرفته است،لذا با آن بخش از نامزدها که زودتر از زمان تعیین شده اقدام کرده باشند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا نحوه برگزاری انتخابات بصورت دستی یا الکترونیکی خواهد بود؟ تصریح کرد: در 19 نقطه در تهران انتخابات بصورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و در سایر صندوقها بصورت دستی صورت خواهد گرفت که سازوکار نظارت، شمارش و اعلام نتایج آن تعیین شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.