کد خبر: ۲۴۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
در بم برگزار شد
اجلاس شهرداران کارگروه اقتصادی و فرهنگی شهرداری‌های مسیر جاده ابریشم به مدت دو روز و با حضور 29 شهردار در بم برگزار شد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا اشک عصر امروز در اجلاس شهرداران کارگروه اقتصادی و فرهنگی شهرداری‌های مسیر جاده ابریشم اظهار داشت: تشکیل این جلسه موجب شده تا ارتباطات بین تمدن‌ها در محورهای اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و ... به وجود آید.

وی افزود: برقراری ارتباط دینی ایران با برخی کشورها مانند چین نیز به واسطه تردد در جاده ابریشم بوده است.

فرماندار بم ادامه داد: در گذشته این جاده از اهمیت بالایی برخوردار بوده و یک محور اصلی محسوب می‌شده که با برگزاری این گونه همایش‌ها شناخته‌تر خواهد شد.

اشک خاطرنشان کرد: شهرستان بم در گذشته 21 هزار کیلومتر مربع وسعت داشت و اکنون به چهار شهرستان تقسیم شده و سالانه 200 هزار تن خرما و بیش از 60 هزار تن مرکبات تولید دارد.

وی تصریح کرد: بم تنها شهر دارای بیشترین تعداد آثار ثبت شده جهانی است که شامل ارگ تاریخی، منظر فرهنگی شهر، قنوات بروات و بخشی از کویر لوت هستند.

اشک ابراز داشت: بم در بحث صنعت هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، زیرا سومین قطب خودروسازی کشور در بم قرار دارد و امروز بیش از 10 هزار نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.

فرماندار بم بیان داشت: در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم شاهد همکاری شرکت چینی با شرکت‌های ایرانی هستیم که این مسئله نیز به ارتباطات جاده ابریشم مرتبط می‌شود.

علیرضا ریاضی شهردار بم نیز گفت: این اجلاس به مدت دو روز و با حضور 29 شهردار در بم برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: اجلاس شهرداران جاده ابریشم دارای شش کارگروه است که بم جزو کارگروه اقتصادی و فرهنگی قرار دارد.

به گزارش فارس در حاشیه این اجلاس، تفاهمنامه خواهرخواندگی بین شهرداری‌های بم و نیشابور که خواننده و نوازنده فقید ایرج بسطامی و پرویز مشکاتیان از اهالی این دو شهر هستند، امضا شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.