کد خبر: ۲۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه 15 کیلومتر از کال کشف‌رود ساماندهی شده، گفت: درحال حاضر با همت شورای چهارم و شهرداری مشهد، چهره کال کشف‌رود متحول شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، غلامحسین صاحبی درباره ساماندهی کشف‌رود اظهار کرد: یکی از اولین اقدامات شورای چهارم تشکیل کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر بود که در این کمیسیون موضوع کشف‌رود مورد توجه ویژه قرار گرفت.

وی افزود: کشف‌رود مشکلات زیست‌محیطی پیدا و پنهان زیادی را برای شهروندان مشهدی ایجاد کرده بود و متأسفانه کشاورزان اطراف کال برای آبیاری محصولات خود از آب آلوده کشف‌رود استفاده می‌کردند و در اولین فاز ساماندهی کال کشف‌رود، 170 کف‌کش از این کال جمع‌آوری شد.

رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: مسئولان استان به دنبال دریافت اعتبارات دولتی برای سامان‌دهی کال کشف‌رود بودند اما شهرداری مشهد برای حل این مشکل بزرگ وارد میدان شد و در ابتدا حریم کشف‌رود را از آب منطقه‌ای تحویل گرفت و کاشت درخت را در اطراف آن به عنوان کمربند سبز شمالی آغاز کرد.

صاحبی در ادامه گفت: ساماندهی و بهسازی کال کشف‌رود از آذرماه سال 1393 آغاز شده و تا به امروز 15 کیلومتر آن ساماندهی شده و حدود 100 هکتار در دو طرف این کال درختکاری صورت گرفته و در واقع راه ارتباطی کشاورزان با آب‌های آلوده را قطع کرده است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: طی دو دهه گذشته کسی فکر نمی‌کرد بتوان کال کشف‌رود را ساماندهی کرد اما با همت شورای چهارم و شهرداری مشهد امروز چهره کال کشف رود متحول شده و امیدواریم در دوره‌های بعدی شورای شهر نیز این مسیر ادامه یابد.

وی درباره اعتبارات دولتی نیز عنوان کرد: در سفر استانی هیئت دولت 160 میلیارد تومان برای ساماندهی کال کشف رود مصوب شد که متأسفانه تا به امروز ریالی در اختیار شهرداری مشهد قرار نگرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.