کد خبر: ۲۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی:
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی با تاکید بر اینکه بحران آب در کشور با نفی فضای سبز خطایی بزرگ است، اظهار کرد: لازمه زندگی شهری توسعه فضای سبز است و معمولا در مناطقی که فضای سبز مطلوب‌تر است، جرایم اجتماعی نیز کم‌تر شده و از طرفی به پایداری زیست محیطی شهر کمک می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، دکتر ناصر شاهنوشی امروز در اولین کنگره بین‌المللی و دومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران که در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی اظهار کرد: واژه‌ی گل‌های زینتی را نباید به عنوان یک مقوله لوکس تلقی شود.80 درصد جمعیت ایران شهرنشین هستند که 43 درصد از آنان در 11 کلانشهر سکونت دارند و این مساله منجر به گسترش افقی و عمودی شهرها شده است. 

وی ادامه داد: این امر توجه جدی به فضای سبز و گل‌های زینتی را ضروری می‌کند؛ بنابراین نباید به گل‌های زینتی به عنوان یک مقوله لوکس نگاه شود. 

شاهنوشی تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد صادرات گل‌های زینتی در ایران کاهش یافته و سهم ایران کم‌تر از نیم درصد صادرات گیاهان زینتی جهان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه پتانسیل‌های مطلوبی در حوزه گل و گیاهان زینتی وجود دارد که متاسفانه مغفول مانده است، افزود: ما در این زمینه به تکنولوژی بالایی نیاز نداریم و با وجود نیروهای توانمند، می‌توانیم ارتباطات خود را افزایش دهیم.

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی تاکید کرد: مدیریت گلخانه‌ها باید از مالکیت آن جدا شود چون هر فردی که دارای سرمایه است، صلاحیت کافی برای اداره گلخانه را ندارد. بنابراین سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

شاهنوشی عنوان کرد: باید شرکت‌های دانش‌بنیان با کمک دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اساتید، تقویت شده و امکانات لازم در اختیار آنان قرار داده شود تا بتوانند در حوزه صادرات گل و گیاهان زینتی مشارکت مطلوبی داشته باشند. 

وی با تاکید بر لزوم ورود اتاق‌های بازرگانی به حوزه گل و گیاهان زینتی اضافه کرد: باید اتاق‌های بازرگانی دوره‌هایی را با مشارکت سازمان نظام مهندسی کشاورزی برگزار کنند تا دانشجویان و سایر افراد آموزش‌های لازم را در حوزه گل و گیاهان زینتی ببینند و با توجه به ذائقه‌های کشورهای مختلف، تولیدات گیاهان زینتی صورت گیرد
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.