کد خبر: ۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵
برای اولین بار در کشور انجام شد
داوری و اختتامیه جشنواره جوان خوارزمی بخش ویژه مدیریت شهری با هدف عملیاتی شدن طرح‌های برتر، برای نخستین بار در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، علیرضا ذهبی دبیر هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی یکشنبه‌شب در مراسم اختتامیه جشنواره جوان خوارزمی بخش مدیریت شهری اظهار داشت: این جشنواره با حمایت از طراحان و دانش آموزان مخترع در راستای اجرایی شدن طرح‌ها اقدام به معرفی به ارگان‌های مربوطه نموده است.

 وی با اشاره به نام‌گذاری امسال  از سوی مقام معظم رهبری به نام اقدام و عمل افزود: به‌منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل تمدن اسلامی و ترویج فرهنگ اسلامی- ایرانی مراسم اختتامیه و داوری جشنواره جوان خوارزمی بخش ویژه مدیریت شهری توسط گروه مشاوران جوان با مشارکت اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی برگزار شد.

دبیر هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی بابیان اینکه در این جشنواره کمیته‌ای با عنوان ارتباط با جامعه و صنعت صادرات خراسان رضوی راه‌اندازی شد اظهار داشت: جهت اجرایی شدن این کمیته با نهادها و ارگان‌های مربوطه مذاکرات صورت گرفته است.

ذهبی ابراز کرد: این بخش از جشنواره علاوه بر شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های دانش آموزان نخبه، در گام بعدی به پرورش و تقویت این استعدادها می‌پردازد.

وی تصریح کرد: تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر شناسایی، توجه به خلاقیت و نوآوری در توسعه‌ فرهنگ زیارت و میزبانی از زائران، حساس سازی، آشناسازی و توانمندسازی دانش‌آموزان در عرصه مدیریت شهری و افزایش سرمایه اجتماعی مدیریت شهری از اهداف جشنواره جوان خوارزمی بخش ویژه مدیریت شهری می‌باشد.

دبیر هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی به حضور تیم‌ها در کارگاه آموزش بومی نوآوری سازمانی اشاره کرد و افزود: همچنین در اردوی دوروزه، 25 تیم پذیرفته‌شده در دور میزها مستقرشده و ایده خود را تکمیل نمودند.

ذهبی بابیان اینکه طرح‌ها بیشتر در زمینه مکانیک، برق و الکترونیک بوده است هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی طرح‌ها به مدیران شهری در راستای تحقق روحیه پژوهش و نوآوری و خلاقیت در بین دانش آموزان عنوان کرد.

وی مهم‌ترین هدف این برنامه را ممانعت از توقف اجرایی شدن طرح‌های خوب و حمایت از اجرایی شدن طرح‌ها تا تولید و عملیاتی شدن آن‌ها عنوان کرد و گفت: درگذشته با اتمام جشنواره  طرح‌ها و طراحان آن به فراموشی سپرده می‌شد و این‌گونه برنامه‌ها خروجی نداشت اما با برگزاری چنین جشنواره‌هایی و حمایت از مخترعان جوان و طرح‌های آن‌ها گامی در جهت اقدام و عمل که از منویات مقام معظم رهبری است برمی‌داریم.

در ادامه این مراسم مجید پیراسته مشاور و رئیس حوزه شهردار مشهد با انتقاد از رها کردن طرح‌ها اظهار داشت: باید با همکاری تمام نهادها، طرح‌ها را به نتیجه رساند و نباید طرح‌ها را در قالب طرح رها کرد بلکه با برنامه‌ریزی و عملیاتی کردن این طرح‌ها و ابتکارات استقلال را برای کشورمان به ارمغان بیاوریم.

وی هدف از این جشنواره را شناخت علایق، استعدادها و پرورش ابداع و نوآوری در بین دانش آموزان دانست و گفت: اگر بخواهیم دانش‌آموزان در همه عرصه‌ها رشد همه‌جانبه داشته باشند باید برای این رشد موقعیت خلق کنیم و این جشنواره یک موقعیت خوب رشد دهنده است که همه تفاوت‌های فردی و نیازهای متفاوت دانش آموزان را پوشش می‌دهد.

مشاور شهردار مشهد دانش آموزان را مانند معادن غنی خواند که باید استخراج شوند چراکه  اگر ما به آن‌ها توجه نکنیم دیگران به سمت این استعدادهای می‌روند.

وی با اشاره به رویداد مشهد 2017 اظهار داشت: دستگاه‌های زیادی متولی این موضوع بوده و هستند که با کمک هم رویداد خوبی را رقم بزنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.