کد خبر: ۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
استاندار خراسان رضوی خبر داد
استاندار خراسان رضوی گفت: پیشرفت پروژه‌های فولادی خراسان رضوی در سال ۹۵به ۸۰ درصد رسیده است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،علیرضا رشیدیان در آستانه هفته دولت با اعلام این خبر افزود: تا سال ۹۴ پیشرفت پروژه های فولادی خراسان رضوی که ازسال ها قبل آغاز شده، حدود ۱۰ درصد بود.

وی اظهار کرد : امسال با تلاش های صورت گرفته برای کمک به تکمیل و راه اندازی این پروژه ها ،این پیشرفت به طور متوسط نزدیک به ۸۰ درصد رسیده است.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال دو تا سه مورد از طرح های بزرگ فولادی استان به سرانجام می رسد و این خود می تواند توسعه ثابت و پایداری برای مردم این استان ایجاد کند.

رشیدیان خاطر نشان کرد: برای راه اندازی واحدهای تولیدی نیز در این مدت ۱۳ هزار میلیارد ریال ماشین آلات مورد نیاز صنعت و تولید وارد شده است که در داخل امکان تولید آنها نبود.

وی ادامه داد: با راه اندازی این واحدهای تولیدی شامل شیشه، کاغذ، گندله و کنسانتره تحول جدی در اشتغال استان ایجاد خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه میراث باقی مانده از دولت قبل بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال پروژه نیمه تمام بوده است ، افزود : در این مدت تلاش شد بخشی از این پروژه ها به انجام برسد.

رشیدیان تصریح کرد: تلاش دولت در تکمیل این طرح ها و جلوگیری از اتلاف سرمایه های کشور متمرکز شد و بر این اساس در نخستین گام پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد محور عمل قرار گرفت و بخشی به انجام رسید و قسمتی دیگر از پروژه ها هم امروز با همه محدودیت های مالی دولت، مراحل نهایی خود را می گذراند.

وی گفت: فقط در یک مورد کل ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب در مشهد که ۱۰۰ هزار متر مکعب بود با پروژه هایی که امروز مراحل نهایی خود را می گذراند به ۲۶۰ هزار متر مکعب معادل ۱،۵ برابر وضع موجود افزایش می یابد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: استفاده از این ظرفیت فاضلاب آن هم در شرایطی که استان دچار بحران شدید آب است در بخش های آبیاری فضای سبز و اراضی می تواند برای مشهد و استان راهگشا باشد.

رشیدیان افزود: هم اکنون روزانه ۶۰۰ هزار متر مکعب در ایام پیک تولید فاضلاب شهر مشهد است که تصفیه و اختصاص آن به مصرف بخش کشاورزی، صنعتی و فضای سبز شهر تا حد زیادی به کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی کمک می کند.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این، دولت در حوزه مخابرات هم سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال پروژه را در هفته های گذشته به انجام رساند.

رشیدیان افزود: در حوزه آموزش و پرورش و توسعه مراکز آموزشی، بهداشتی ، درمانی و پوشش سلامت نیز اقداماتی صورت گرفته که گزارش عملکرد آنها از سوی مدیران این حوزه ها به طور کامل در هفته دولت ارائه می شود.

وی اظهار کرد: باید مدیران استان دراین هفته گزارش مناسبی از عملکرد خود به مردم ارائه دهند و از فرصت موجود برای اطلاع رسانی و شفاف سازی اقدامات صورت گرفته بهره ببرند.

منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.