کد خبر: ۱۹۵۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳
در کلینیک گل و گیاه منطقه 7 برگزار می شود
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 7 از آموزش کاشت و برداشت گیاهان دارویی ویژه فصل تابستان، در 3 مرکز آموزش گل و گياه معلم، جوان و آزادگان واقع در اين منطقه خبر داد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،محمد علی شعبانی گفت: در این کلاس آموزشی طریقه کاشت و برداشت رازیانه، شمعدانی عطری، سوسن انبر، نعنا، پونه  و به لیمو که ریشه درمانی دارند به شهروندان آموزش داده می شود.

وی با اشاره به اینکه کلاس های آموزشی در مراکز گل و گیاه منطقه با هدف آشنايي، تشويق و ترغيب هرچه بيشتر شهروندان به نگهداري گل و گياه و فضاي سبز شهري برگزار مي شود، تصریح کرد: کلينيک گل و گياه منطقه کلاس هاي آموزشي خود را همه روزه به جز جمعه ها از ساعت 10 در مراکز آموزش گل و گیاه برگزار می کند.

به گفته معاون شهردار منطقه 7  دوره هاي آموزشی و مشاوره گل و گياه ويژه فصل تابستان با موضوعاتي از قبيل نگهداري گياهان آپارتماني، سبزيکاري، گل هاي پيازي، آفات و بيماري ها، هرس و تکثير رز، تراريوم، گل هاي فصلي، عمليات به زراعي، ميوه درماني، پرورش کاکتوس، خواص مرکبات، هرس درخت و درختچه، دمنوشهاي گياهي، خانه سبز، کاشت و خواص سير و آلوئه ورا، ورمي کمپوست، کودهاي خانگي براي تغذيه گياهان و کاشت چمن برگزاري مي شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شهروندانی که در کلاس های رایگان کلینیک گل و گیاه منطقه ثبت نام کنند و به طور مرتب در این کلاس ها حضور داشته باشند یک قطعه زمین زراعی برای تولید محصول تحویل می گیرند.

شعبانی در خصوص واگذاری زمین های زراعی به شهروندان، گفت: امروزه با کوچک تر شدن منازل شهروندان و زندگی آپارتمان نشینی و محدودیت فضای سبز در منازل، قطعه زمینی به شهروندانی که در هر یک از کلاس های رایگان این مرکز شرکت کنند اهداء می شود.

وی تصریح کرد: این طرح با هدف انجام کار عملی کشاورزی و کاشت سبزی در این زمین ها، یادگیری کشاورزی و باغبانی، عملیات وجین و حذف علف هرز باراهنمایی کارشناسان انجام می شود و شهروندان محصولات تولید شده بدون استفاده از کودهای شیمیایی را به خانه شان می برند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار