کد خبر: ۱۹۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵
یک تولید کننده صنعت فولاد عنوان کرد
یک تولیدکننده فولاد کشور یکی از عوامل تعیین کننده در بازار فولاد را هزینه های تولید و قیمت تمام دانست و از بهره برداری تکنولوژی هندی در بخش احیای فولاد خبرداد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، مهدی رنجبری از پایین آمدن هزینه تولید شمش فولاد در کشور خبرداد و تاکید کرد: با توجه به تکنولوژی انتخاب شده، محصول کیفی تولید شده  با قیمت رقابتی به مشتریان عرضه  می‌شود و از حجم واردات محصولات خارجی از جمله کشورهای روسیه، چین و... به کشور کاسته خواهد شد.

وی از بهره برداری از تکنولوژی هندی در بخش احیای فولاد اشاره کرد و افزود: در قسمت احیای روش استفاده از کوره های افقی دوار استفاده شده به نام SLRN که براساس آن اولین خروجی آهن اسفنجی در ایران است. البته تاکنون در این واحد تولیدی مجوز ظرفیت تولید تا 300 هزار تن گرفته شده و در حال رایزنی برای افزایش آن تا 500 هزار تن هستیم.

مدیرعامل مجتمع فولاد کویر دامغان اضافه کرد: استفاده از هر روشی به غیر روش فعلی مورد استفاده در این واحد تولیدی هزینه سرمایه گذاری را 3 تا 4 برابر افزایش می دهد و همین امر باعث شده تا سرمایه گذاران بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه گذاری در این بخش نداشته باشند اما با استفاده از روش مورد استفاده می‌توان هزینه تولید را به شدت کاهش داد. در این روش سنگ آهن به طور مستقیم در کوره های احیا شارژ می‌شود و نیاز به سرمایه گذاری در بخش گندله سازی نمی‌باشد.

وی به اشتغال ایجاد شده در این واحد تولیدی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 150 نفر به طور مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند که هدفگذاری بنا بر افزایش ظرفیت بر اشتغال بیش از 600 نفر تا نیمه اول سال 96 است.

براساس این گزارشٰ در حال حاضر صنعت فولاد ایران در آستانه تعطیلی قرار گرفته چراکه عدم وجود تعادل بین تولید داخلی و تقاضای موجود در بازار از یک‌ سو ونیز وجود محصولات ارزان تر و با کیفیت تر کشورهایی چون روسیه، اوکراین و بالاخص چین عرصه را به آنها تنگ کرده است که قطعا می توان با جایگزینی تکنولوژی روز فضای رقابتی را بهبود بخشید و از تعطیلی مجتمع های فولادی کشور جلوگیری کرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

مردم شهید پرور شهر ری بار دیگر فرزند شهید خود را درآغوش کشیدند .
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
پربازدیدترین ها