کد خبر: ۱۹۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
کوچه‌های مرکز شهر ونکوور به کثیفی و بوی نامطبوع شهره‌اند و گاهی اوقات مجبورید دقت کنید که پایتان را کجا و روی چه چیزی می‌گذارید؛ اما این وضعیت اخیراً در یکی از کوچه‌های جنوب خیابان وست هیستینگز که بین خیابان‌های گرانویل و سیمور قرار گرفته است به‌طور کامل تغییر پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در یک پروژه آزمایشی که توسط انجمن بهبود کسب‌وکار مرکز شهر ونکوور هدایت می‌شود و همچنین حمایت شهرداری ونکوور و کسب‌وکارهای محلی را با خود دارد، کف و دیوارهای این کوچه با رنگ‌های شاد و روشن زرد و صورتی پوشانده شده است. حتی چند حلقه بسکتبال و دروازه فوتبال گل‌کوچک نیز به همراه تعداد زیادی توپ فوتبال و بسکتبال برای عابران پیاده قرار داده شده است تا بتوانند به بازی بپردازند. حتی افراد می‌توانند تجهیزات ورزشی خودشان را به همراه بیاورند تا به هنگام وقت ناهار یا بعد از کار به بازی بپردازند.

کوچه: فضای عمومی دوستدار عابران پیاده

فقط دو عدد از سطل زباله‌ها در کوچه باقی مانده است زیرا کسب‌وکارهای محلی سطل زباله‌های خود را در اختیار عابران پیاده قرار می‌دهند. در حالی این کوچه به یک فضای عمومی دوستدار عابران پیاده تبدیل شده است که وسایط نقلیه همچنان می‌توانند از کوچه عبور کنند و عابران باید به کنار کوچه بروند تا امکان عبور خودروها ایجاد شود.

فعالیت‌ها و حیات روزانه و مدیریت تجهیزات این کوچه توسط کلوپ شبانه اودیسی انجام می‌شود که در این کوچه یک در پشتی دارد. این کلوپ در جایگاهی مقابل درب پشتی خود علاوه بر سرو انواع نوشیدنی، هر شب اجرای موسیقی خواهد داشت تا از این طریق کوچه تبدیل به محلی برای جمع شدن مردم و معاشرت کردن تبدیل شود.

طی هفته‌های آتی فضای کوچه به‌گونه‌ای گسترش خواهد یافت که استارباکس و کافی‌شاپ تریز ارگانیک نیز بتوانند در آن فعالیت کنند. همچنین نورپردازی هوایی مناسب برای این کوچه انجام خواهد گرفت تا این فضا در شب‌ها به‌اندازه کافی جذاب و آماده پذیرش مردم باشد.
 
ایجاد شبکه کوچه های پیاده مدار در مرکز شهر ونکوور

بهبود و تغییر شکل سه کوچه در مرکز شهر ونکوور در قالب یک سرمایه‌گذاری کوچک ۲۰۰ هزار دلاری بین انجمن بهبود کسب‌وکار مرکز شهر ونکوور و شهرداری برنامه‌ریزی شده است. دومین برنامه برای کوچه پشتی خیابان گرنویل و سیمور بین رابسون و اسمیت در نظر گرفته شده است. تغییر شکل این کوچه با همکاری تئاتر ارفیوم انجام خواهد گرفت و تا اکتبر نهایی خواهد شد. همچنین پس‌ازاین، کوچه بین خیابان‌های رابسون و آلبرنی بین بورارد و تورلو در دستور کار تغییر شکل قرار می‌گیرد. اگر پروژه آزمایشی موفق باشد، ممکن است شبکه‌ای از کوچه‌های پرطراوت، سرزنده و دوستدار عابران پیاده در مرکز شهر ایجاد شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.