کد خبر: ۱۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴
مدیر منطقه هشت شهرداری اهواز اظهار داشت: طبق گزارشات سامانه 137 شهرداری، منطقه هشت جزو دو منطقه ی برتر در زمینه ی رضایت مندی شهروندان از خدمات ارائه شده می باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،  موسی ممبینی طی نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد ضمن معرفی منطقه هشت گفت: این منطقه حدود 3000هکتار وسعت دارد و محدوده ی جغرافیایی آن از شمال اهواز به سمت منطقه هفت و از شمال شرقی به ورودی برومی و از جنوب غربی به سمت منطقه یک و اتوبان آیت ا.. بهبهانی و در نهایت به کوی مدرس(خروسی) ختم می شود. سرانه فضای سبز به جز پروژه های فضای سبز کارخانجات صنعتی نظیر فولاد و غیره،8/7 مترمربع و با احتساب آنها حدود 16 مترمربع می شود.

وی افزود: یکی از افتخارات منطقه هشت سکونت اقشار فرهیخته ای همچون طلاب گرامی، خانواده های معظم شهدا به خصوص شهید هاشمی و شهید بهادری، فرهنگیان ارجمند و پاسداران قهرمان و ورزشکاران دلاور است.

مدیر منطقه هشت شهرداری اهواز ضمن تشریح فعالیتهای عمرانی انجام شده در سطح منطقه گفت: بهسازی و آسفالت در سطح منطقه با اعتباری بیش از 5/18 میلیارد ريال، احداث و تجهیز پارکهای سعادت، لوله سازی، الوند، مینا با اعتباری در حدود22 میلیارد ريال، ترمیم نوارهای حفاری در کوی مدرس، احداث پیاده رو بلوار سپهر و بلوار آیت ا... بهبهانی، زیرسازی تا حد لایه اساس در کوی رسالت، سیصد دستگاه، صادقیه، کوی کربن، کوی نبوت و احداث فضای سبز در سطح منطقه از اهم اقدامات انجام شده است.

وی یکی از مهمترین مشکلات این منطقه را نبود یک ساختمان اداری مناسب و درشان مردم منطقه برشمرد و گفت: در همین راستا ساختمان جدیدی با اعتبار اولیه 37 میلیارد ريال در حال احداث است و شهردار محترم نیز حساسیت ویژه ای نسبت به این موضوع دارند.

موسی ممبینی به برنامه های عمرانی سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال با حمایت معاونت فنی و عمرانی و در راستای سیاستهای شهردار محترم، نهضت آسفالت را در منطقه ادامه خواهیم داد. همچنین طبق بررسی های انجام شده یکی از نیازهای اساسی منطقه در حوزه ترافیکی، عمرانی، اصلاح هندسی مسیرهایی از قبیل بلوار امام خمینی (ره) تقاطع سپهر، بلوار صداقت و سایر مسیرهای مورد نیاز است که با این کار از بسیاری از تصادفات کاسته می شود.

وی افزود: پروژه تامین آب خام جهت فضای سبز، احداث شهربازی در کوی صادقیه و رسالت، ادامه ی پارک گوهر در کوی مدرس، تجهیز پارکها و احداث فضاهای عمومی نظیر نمازخانه و سرویس بهداشتی از دیگر اولویتهای عمرانی ما در سال 95 است.

مدیر منطقه هشت شهرداری اهواز با اشاره به اهمیت فعالیتهای فرهنگی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سالهاست در خصوص تهاجم فرهنگی دشمن هشدار می دهند و در همین راستا ما نیز به نوبه ی خود با گسترش فعالیتهای فرهنگی در منطقه  از قبیل احداث و تکمیل فرهنگسرای نبوت، فضاسازی به مناسبتهای مختلف مذهبی، برگزاری جشن ها، کارگاههای تخصصی و غیره کوشیده ایم نگاه ویژه ای به این مقوله داشته باشیم. ضمن آنکه روابط عمومی و معاونت فرهنگی منطقه با کلیه ی مساجد، تکایا و حسینه ها تعامل و همکاری نزدیکی را دارند.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته ده زمین چمن مصنوعی به علاوه سه مجموعه ورزشی و یک سالن ورزشی به بهره برداری رسیده است و در حال رایزنی با اداره مسکن و شهرسازی جهت تحویل دو زمین دیگر در مناطق پادادشهر و کوی صادقیه جهت احداث تاسیسات جدید ورزشی هستیم.

ممبینی همچنین افزود: طبق گزارشات سامانه 137 شهرداری، منطقه هشت جزو دو منطقه ی برتر در زمینه ی رضایت مندی شهروندان از خدمات ارائه شده می باشد.

مدیر منطقه هشت شهرداری اهواز با اشاره به مشکلات سیستم فاضلاب در این منطقه گفت: سیستم فعلی مربوط به حدود 25 سال قبل بوده و با توسعه ی منطقه و روند رو به رشد آپارتمان سازی همخوانی ندارد و امیدوارم مسئولین آبفای اهواز نگاه ویژه ای به اصلاح سیستم فاضلاب فعلی در منطقه داشته باشند.

موسی ممبینی با اشاره به مشکلات زمین 22 هکتاری واقع در حوالی بهشت آباد گفت: در آن منطقه با دو مشکل اساسی مواجه هستیم، معضل اول اینکه محدوده ی مذکور در مرز بین شهرستان کارون و مهدیس واقع شده و دقیقاً مشخص نیست که در محدوده ی کدام حوزه ی استحفاظی قرار دارد و مشکل بعدی وجود قبرستان قدیمی در آن منطقه است که جهت تعیین تکلیف، نیاز به استعلام از نماینده ی محترم ولی فقیه در استان داریم، با این حال تلاش کرده ایم تا رفع مشکلات، حداقل خدمات رسانی را به این محدوده داشته باشیم.

وی در خصوص مجتمع بنکداران، آهن فروشان و کوی فرهنگیان دو نیز گفت: در تقسیمات اولیه، این سه منطقه جزو شهرستان کارون بودند لیکن با پیگیری های که از طرف آنها انجام شد در حال اتصال به اهواز هستند که طبق آخرین ابلاغ انجام شده، مجتمع بنکداران جزو محدوده ی منطقه هشت محسوب می شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار