کد خبر: ۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
مشاور استاندار قزوین در امور روحانیون خواستار شد
مشاور استاندار قزوین در امور روحانیون گفت: تشکیل کارگروه نظارت و ساماندهی مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی باید بر اساس اولویت‌های جاده‌ای و مسیر‌هایی که ترافیک جاده‌ای بیشتر دارد، از طریق بازرسی و تحقیقات میدانی باشد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حجت‌الاسلام مجتبی قائدامینی در جلسه ساماندهی مساجد که صبح امروز در سالن معاونت عمرانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت کشور در تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت کشور و ستاد اقامه نماز کشور تنظیم شده است، تکالیفی بر عهده سازمان‌ها و نهادها گذاشته شده که استانداری از جمله این دستگاه‌هاست.

وی بیان کرد: بر اساس بخشنامه وزیر کشور در ادارات و ارگان‌ها مکان‌هایی برای اقامه نماز باید در نظر گرفته شود و این موضوع نیز در تمام سازمان‌ها و نهادها باید قابل اجرا باشد.

مشاور استاندار قزوین در امور روحانیون ادامه داد: ساماندهی سامانه‌های سفری با هدف عدم تداخل با وقت شرعی نماز و کنترل و پیگیری موضوع از طریق اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قزوین است که این بخشنامه هم باید ابلاغ و هم برای اجرای آن نظارت شود.

قائدامینی عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده، مشاهده شده که رانندگان وسیله‌های حمل و نقل عمومی توجهی به درخواست مسافران برای توقف وسیله نقلیه در وقت نماز نمی‌کنند که نیاز است این موضوع به طور جد مورد پیگیری و بازنگری از سوی مراجع ذیربط  قرار گیرد.

این مسؤول بیان کرد: تشکیل کارگروه نظارت و ساماندهی مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی باید بر اساس اولویت‌های جاده‌ای و مسیر‌هایی که ترافیک جاده‌ای بیشتر دارد از طریق بازرسی و تحقیقات میدانی باشد.

مشاور استاندار قزوین در امور روحانیون مطرح کرد: بحث بازرسی و تحقیقات میدانی را اداراتی که مسؤولیت برگزاری اقامه نماز را بر عهده دارند، باید به خوبی انجام داده و گزارشات کار را در جلسات بعدی ارائه دهند.

قائدامینی یادآور شد: پیشنهاد می‌شود در جاده‌ها و مسیرهایی که بیش از 60 کیلومتر است و نمازخانه‌ای وجود ندارد با رعایت تناسب مسافت بین نمازخانه ابتدایی و انتهایی مسیر در صورتی که نمازخانه و مسجدی در این مسیرها وجود ندارد، سکوهایی با عنوان سکوی نماز به صورت کف بتونی و مسقف با حداقل هزینه ساخته شود تا مورد بهره‌برداری برای هموطن‌ها بخصوص نمازگزاران قرار گیرد.

وی تصریح کرد: نتیجه این اقدامات باید به صورت گزارش و مستندات به عنوان عملکرد ستاد به معاونت عمرانی استانداری قزوین ارائه شود.

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار