کد خبر: ۱۵۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۵
پست به عنوان یک بخش اقتصادی در حال رشد و ابزاری توانمند و اثرگذار در شکل‌گیری و ثبات اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارد و منجر به افزایش رشد اقتصادی،کاهش هزینه‌ها، کاهش آلاینده‌ها و ارتقای بهره‌وری می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،اقتصاد مقاومتی با چشم‌اندازی کلان به اقتصاد ایران ، یک اقدام بلندمدت است ، رویکردی که باید در پی اقتصاد ایده ‌آلی باشیم که هم اسلامی بوده و هم ما را به جایگاه اقتصاد اول منطقه برساند؛ اقتصادی که برای جهان اسلام الهام‌بخش، کارآمد و زمینه‌ساز تشکیل تمدن بزرگ اسلامی باشد.
 
در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در دهه های اخیر، رشد اقتصادی و ایجاد مزیتهای رقابتی پایدار، مبتنی بر توسعه بخش ارتباطات وفناوری اطلاعات بوده است .
 
در این میان نقش ویژه پست به وِیژه در افزایش رشد اقتصادی،کاهش هزینه ها، افزایش ارزش افزوده،اشتغال، مدیریت سبز ،کاهش آلاینده ها و ارتقای بهره وری با ظهور اقتصاد دانش بنیان روز به روز در حال افزایش است.
 
اثرگذاری تکنولوژی ارتباطات به ویژه استفاده از پست می‌تواند در بحث افزایش بهره‌وری سازمان‌ها،کاهش مصرف انرژی و آلودگی محیط زیست بسیار کمک کند.
 
بنابراین پست به عنوان گسترده ترین شبکه ارتباطی کشور ،عضوی از جامعه جهانی پست و همچنین به عنوان پیشران توسعه و موتور محرک پیشرفت کشور نه تنها در توسعه اقتصادی بلکه در توسعه و پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور نیز نقش مهمی به عهده دارد.
 
در واقع می توان گفت، پست به عنوان یک بخش اقتصادی در حال رشد و ابزاری توانمند و اثر گذار می تواند درشکل گیری و ثبات اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی بر عهده گیرد، پی دی ای پستی برای حمل و نقل بین المللی با زنجیره متنوعی از خدمات است که کلیه نیازهای کسب و کار در این حوزه را از خرید و حمل کالا تا ترخیص و تحویل مرسولات با حداکثر سرعت و حداقل هزینه به انجام می رساند.
 
پست بین المللی پی دی ای در سال 1393 پس از آن که شرکت آمریکایی Fedex اقدام به تملک TNT کرد و فعالیتهایش را در ایران در ادامه تحریم های ناعادلانه محدود نمود، تاسیس شد.
 
این پست در سال 1395 در راستای شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» خدمت پست بین المللی با اتکا به 36 سال تجربه کاری TNT ضمن افتتاح چندین دفتر در نقاط مختلف دنیا و ایران، ارائه خدمات ارسال بسته های پستی کوچک و بزرگ به تمام نقاط دنیا، ارائه خدمات گمرکی، سفارش آنلاین از سایت‌های خارجی و سایر خدمات پستی بین المللی را توسعه داد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.