کد خبر: ۱۴۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شهردار تهران در طول یک دهه گذشته تلاش کرده با حداقل امکانات و بودجه، حداکثر اقدامات عمرانی که منجر به توسعه کلانشهر تهران می شود را به اجرا در آورد، آن هم در شرایطی که حداقل های بودجه از سمت دولت نیز به شهرداری تخصیص نیافته است.
 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،یوناتن بت کلیا با تاکید بر اینکه تهران امروز با تهران ده سال پیش تفاوت های چشمگیری دارد و این تفاوت ها ناشی از اجرای پروژه های کلان در سطح ملی و بین المللی است، تصریح کرد: با توجه به شمار مهاجرانی که از سایر شهرها به سمت تهران می آیند و تمرکز امکانات در پایتخت، باید تاکید کنم اگر فعالیت های عمرانی در حوزه حمل و نقل و ترافیک و سایر پروژه ها همچون پل های روگذر و زیرگذر، احداث و توسعه خطوط اتوبوس های تندرو و توسعه شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی انجام نشده بود، بی شک امروز تردد در تهران امکان پذیر نبود.

نماینده مردم اقلیت دینی آشوریان و کلدانی در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه توسعه شهر تهران در خلاء حمایت های مالی دولت های نهم و دهم و یازدهم انجام شده است، یادآوری کرد: شهردار تهران امروز با دست خالی و بدون حمایت های مالی از سمت دولت تلاش دارد تا پایتخت را در مسیر توسعه پیش ببرد، آن هم در شرایطی که اینکه بر اساس قانون تهران نیز همچون سایر کلانشهرها باید در ردیف تخصیص بودجه از سمت دولت قرار بگیرد، اما شاهدیم که این مهم رخ نمی دهد.

بت کلیا با اشاره به اینکه امروز تهران به کلانشهری شناخته و مطرح شده در سطح منطقه و دنیا تبدیل شده است، ادامه داد: امروز نه تنها مردم ایران بلکه مردم سایر کشورها، تهران را نه به عنوان یک شهر بلکه به عنوان پایتختی بین المللی می شناسند، هرچند که به نظر می رسد با وجود تمامی اقدامات صوت گرفته در پایتخت، اما هنوز هم فضا برای اجرای پروژه های کلان مهیا است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی متذکر شد که نخستین گام دولت در جهت حمایت از شهرداری تهران که الگوی سایر شهرداری های کشور است، می تواند اصلاح برنامه ششم توسعه ای شود که منجر به تضعیف مدیریت شهری می شود. زیرا ما معتقدیم اگر دولت دست همخوانی و همکاری، مساعدت و کمک به سمت شهرداری تهران دراز نکند، درنهایت مردم متضرر می شوند. به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی که سهم قابل توجهی از رفع مشکلات متوجه دولت است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار