کد خبر: ۱۴۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه شهرداری تهران بدون اینکه مسئولیت قانونی داشته باشد برای نخستین بار در اقدام به ساخت همراه سرای بیمار کرده است گفت:با ساخت و ارائه خدمات این همراه سراها شاهدیم که باری از دوش خانواده بیماران برداشته می شود و هزینه های گزاف اسکان و اقامت می تواند به روند درمان بیمار اختصاص یابد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، رسول خضری با اعلام اینکه در علوم پزشکی حفظ سلامت و بهداشت روان بیمار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند بر روند درمان نیز اثرگذار باشد، خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهم از بعد علوم پزشکی سلامت روحی و روانی بیماران است که تامین آن منجر به تسریع روند درمان و بهبود بیمار می شود که در این زمینه حضور همراهان بیمار و دسترس پذیری خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، هتل بیمارستان ها را یک نمونه اقتصادی توریسم درمانی معرفی کرد که در تمام دنیا به عنوان روشی مفید برای بهبود شرایط بیماران شناخته شده است، تصریح کرد: سلامت روحی بیماران با رضایت از روند درمان  و آرامش تحقق می یابد. موضوع مهمی که با اقدام شهرداری تهران می تواند پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت به لحاظ نقدینگی در بحث درمان دچار کمبودهای بسیاری است که سبب می شود این وزارتخانه پرداختن به مباحث جنبی درمان بیمار را فراموش کند، ادامه داد: اعتبارات حوزه سلامت در دو الی سه سال اخیر از اولویت دوازدهم تا هجدهم دولت های قبلی به یکی از چهار اولویت نخست تبدیل شده، اما این تغییر رویکرد تنها می تواند منجر به بهبود وضعیت درمان شود. در واقع اگر بخواهیم به مباحثی همچون ساخت همراه سراها از سوی وزارت بهداشت بپردازیم با توجه به شرایط کنونی و کمبود بودجه ها یک راه پانزده ساله در پیش داریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به لحاظ قانونی شهرداری تهران مسئولیتی برای احداث همراه سراهای بیمار ندارد، عنوان کرد: حال که سهم قابل توجهی از خدمات درمانی در پایتخت تمرکز یافته، اینکه شهرداری تهران بتواند ظرفیتی برای رفاه همراهان بیماران ایجاد کند، فرصت مناسبی است که باید از آن حمایت های همه جانبه ای کنیم. زیرا حمایت شهرداری از افراد بی بضاعت می تواند منجر به کاهش هزینه های جنبی و کمرشکن خانواده بیماران و در نهایت آرامش خاطر بیماران شود. از همین رو اعلام می کنم مجلس آمادگی هرگونه حمایت قاطع دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار