کد خبر: ۱۴۱۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
شهردار منطقه ۲ تشریح کرد
شهردار منطقه ۲ از افتتاح ایستگاه متروی میدان کتاب در خردادماه سالجاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی صالحی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ اتفاقات خوبی در سطح منطقه دو رقم خورد گفت: یکی از اتفاقات خوب در سطح منطقه، ساماندهی رود دره فرحزاد بود که البته در سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی این روددره انجام شده بود و عملیات اجرایی در سال ۱۴۰۱ آغاز شد که اقدامات اجرایی و عمرانی همراه با رفع معارضین ملکی، در دستور کار قرارگاه اجتماعی قرار گرفت و خوشبختانه با موفقیت در حال انجام است و کودکان و دانش آموزانی که در رود دره بازی می کردند، بهترین شاهدان برای بیان حجم تغییرات هستند.

وی با بیان اینکه امروزه شاهد تحولات خوبی در رود دره هستیم که نیاز دارد سرعت ساماندهی افزایش یابد و همچنین در موضوع رفع معارضین، نیاز به همراهی بیشتر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) داریم ادامه داد: ساماندهی رود دره اوین ـ درکه یا محله اسلام آباد نیز در سال گذشته آغاز شد و امیدواریم در سال جاری این ساماندهی سرعت گیرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که افتتاح ایستگاه‌های مترو را نیز در سال ۱۴۰۱ شاهد بودیم بگونه‌ای که در آخرین روزهای سال گذشته، ایستگاه مترو دادمان در خط هفت مترو  به بهره برداری رسید و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، ایستگاه مترو میدان کتاب نیز در خردادماه سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت چه بسا تست گرم این ایستگاه با موفقیت انجام شده است.

وی با اشاره به تصویب طرح شمسه یا ساماندهی رود دره حسنک افزود: عملیات اجرای این طرح در سال جاری آغاز خواهد شد و یکی از نکات مثبت در اجرای این طرح این است که طرح شمسه بگونه‌ای طراحی شده است که درآمدزایی درون زا دارد و اجرای طرح می تواند، هزینه ایجاد را پوشش دهد.

صالحی در مورد سرانجام ایمن سازی گود برج میلاد نیز با تاکید بر ایمن سازی ۷۰ درصدی گود گفت: بالای ۷۰ درصد گود ایمن سازی شده است  و مسئله انتخاب سرمایه گذار برای ساخت سازه‌ای در این گود در دستور کار قرار دارد اما با توجه به ایمن سازی گود و رفع خطر از آن می بایست انتخاب سرمایه گذار با سعه صدر بیشتر انجام شود تا شاهد بروز مشکلات نباشیم.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار