کد خبر: ۱۴۱۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۷
شهردار منطقه ۱۴ تهران اولویت‌های سالجاری این منطقه را تشریح کرد و گفت: طرح آبیاری هوشمند فضای سبز در سال جاری در کلیه بوستان‌های سطح منطقه اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدامین سالاری پور با بیان اینکه در سال گذشته تلاش کردیم سرانه های شهری را در منطقه ۱۴ ارتقا دهیم گفت: بر همین اساس پروژه های مختلفی را در سطح منطقه پیگیری کردیم که ۵۵ پروژه از جمله ساخت و تجهیز سوله مدیریت  بحران محله صاحب الزمان به وسعت ۱۷۵۰ متر مربع و همچنین‌ ایمن سازی تقاطع بزرگراه امام علی (ع) و خاوران که محل تجمع معتادان شده بود و همچنین آغاز ساخت پل دوربرگردان بلوار ابوذر که تردد در این محدوده را روان می کند، در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سه بوستان مردم، ایثار و... راه اندازی شد و ساخت یک بوستان دیگر در دستور کار قرار دارد، افزود: برای سال ۱۴۰۲ نیز تکمیل سرانه ها در دستور کار قرار گرفته است و در نظر داریم ارتقای سرانه فضای سبز و تامین پارکینگ را که زمین‌هایی که مشخص شده است، ایجاد کنیم؛ بگونه ای که براساس برنامه ریزی های انجام شده در محلات خیابان کرمان، بزرگراه بسیج، امام علی و مسیل ابوذر پروژه‌های تامین پارکینگ و فضای سبز انجام خواهد شد.

سالاری پور در مورد سرانجام باغ گل محلاتی گفت: با پیگیری های خوب مجموعه شهرداری تهران و در پی برگزاری جلسات مختلف با مدیران اداره کل راه و شهرسازی بعنوان صاحبان زمین باغ گل و قوه قضائیه دو سناریو برای باغ گل محلاتی پیشنهاد شد که در سناریو اول پیشنهاد شد که باغ گل به محلی ایمن منتقل شود و در سناریو دوم ایمن سازی باغ گل فعلی مدنظر قرار گرفت که سناریو دوم مورد توجه قرار گرفت و پیگیری می شود که پس از ساختن زمین های اطراف باغ گلی ایمن در اختیار مردم قرار داده شود که خوشبختانه با کسب رای مراجع بالادستی تغییر کاربری رخ داد تا بتوانیم اتفاقات خوبی را در ایمن سازی باغ گل فعلی رقم بزنیم.

وی با تاکید بر اینکه دقت داشته باشید که زمین باغ گل فعلی متعلق به اداره کل راه و شهرسازی است و امیدواریم با کمک نهادی مرتبط و قوه قضائیه بتوانیم در سال جاری باغ گلی ایمن داشته باشیم، گفت: یکی از اتفاقات مهمی که در منطقه ۱۴ رخ داده و در حال توسعه آن هستیم، هوشمندسازی چاه‌های آب  و آبیاری هوشمند فضای سبز است که در این دو روش ما با اتکا به یک اپلیکیشنی که بر روی تلفن همراه قرار دارد، میزان برداشت از چاه‌های آب سطح منطقه را می‌بینیم و همچنین آبیاری هوشمند که در یکی از بوستانها به صورت پایلوت اجرا شد و با توجه به موفقیت آمیز بودن آن در حال تسری به سایر بوستان‌های سطح منطقه هستیم.

شهردار منطقه ۱۴ افزود: هوشمندسازی آبیاری فضای سبز بوستان‌ها با همکاری یک شرکت دانش بنیان و برای اولین بار در سطح تهران رخ می دهد  و درصد مصرف آب با این روش کاهش یافته است  که این طرح با موفقیت تست شد و به زودی در سایر بوستانهای سطح منطقه اجرا می شود. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار