کد خبر: ۱۴۱۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹
در حال بروز رسانی...
شب آخرین چهارشنبه سال یا همان چهارشنبه سوری در حالی آغاز شده که بر خلاف دو سه سال اخیر دیگر خبری از کرونا نیست و همین موضوع نگرانی‌ها از احتمال افزایش آسیب‌دیدگی‌ها را افزایش داده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،نگرانی‌هایی که پلیس، اورژانس، آتش‌نشانی و ... را مجبور به اتخاذ تمهیدات ویژه برای مقابله با این حوادث کرده است، حوادثی که از ابتدای اسفند ماه تاکنون دستکم ۱۶ کشته و بیش از ۷۰۰ مصدوم در سراسر کشور برجای گذاشته است.

آماده‌باش تمامی دستگاه‌های امدادی و انتظامی مانند پلیس، اورژانس، آتش‌نشانی و ... برای چهارشنبه‌سوری از صبح امروز آغاز شده و همه در تلاشند تا شب آخرین چهارشنبه سال با کمترین خساراتی جانی و مالی به پایان برسد، چهارشنبه سوری که سال‌هاست از آنچه که در فرهنگ ایرانیان باستان وجود داشته فاصله گرفته و نامش با انفجار و صدای ترقه و دود و آژیر عجین شده است.

یحیی صالح طبری، رئیس اورژانس کشور در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: آمار تجمیعی حوادث چهارشنبه‌سوری در استان تهران که اورژانس در آن ماموریت داشته است، از ابتدای اسفندماه تا کنون منجر به مصدومیت ۹۷ تن شده است. همچنین متاسفانه هفت نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس اورژانس تهران با بیان اینکه بیشترین دلایل حوادث مربوط به انفجار موادمحترقه بوده است، گفت: آسیب به چشم‌ها و دست‌ها نیز جزو بیشترین آسیب‌هایی است که در ایام چهارشنبه‌سوری به افراد وارد می‌شود.

افزایش آمار مصدومان چهارشنبه سوری
۱۶:۳۰ : صالح طبری در تازه‌ترین گزارش خود از حوادث چهارشنبه سوری در استان تهران به ایسنا گفت: آمار تجمعی مرکز اورژانس تهران تا ساعت ۱۶ امروز نشان می‌دهد که در مجموع از ابتدای اسفند ماه تا به این ساعت هفت تن در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند. ۱۰۳ نفر نیز دچار مصدومیت شده‌اند که ۲۱ نفر همچنان در بیمارستان هستند و یک نفر از آنان نیز در بخش مراقبت‌های ویژه است.

وی با بیان اینکه ۶۸ نفر درمان و از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، گفت: ۱۴ نفر نیز خدمات درمانی را درمحل دریافت کرده‌اند.

رئیس مرکز اورژانس تهران از ۱۹ مورد قطع عضو درپی حوادث چهارشنبه سوری در استان تهران خبر داد و گفت: آسیب به چشم با ۴۲ مورد و سوختگی با ۳۹ مورد جزو مواردی است که مصدومان به یک یا چند مورد آن دچار شده‌اند.

به گفته صالح طبری، تکنسین‌های اورژانس تهران در این شب از آماده‌باش کامل برخوردار است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حادثه‌دیدگان امدادرسانی شود.

۱۷:۳۰ - وی آخرین مصدومان را ۱۲۸ مورد اعلام کرد و گفت: قطع عضو با ۱۹ مورد، آسیب به چشم با ۵۱ مورد و سوختگی با ۵۲ مورد جزو بیشترین آسیب‌های وارد شده به مصدومان در استان تهران تا ساعت ۱۷ است.

۵۰۰ مصدوم در سراسر کشور تا ساعت ۱۷
۱۷:۴۵ - جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور، گزارشی از وضعیت مصدومان چهارشنبه سوری در سراسر کشور را تا ساعت ۱۷ تشریح کرد و به ایسنا، گفت: تجمیع آمارهای استانی از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۷ نشان می‌دهد که حدود ۵۰۰ نفر در سراسر کشور دچار مصدومیت شده‌اند. از این تعداد ۸۸ تن در بیمارستان بستری و شش تن در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.

وی با بیان اینکه ۳۶۸ تن نیز درمان و ترخیص شده‌اند، گفت: متاسفانه ۶۰ مورد قطع عضو، ۱۳۳ مورد آسیب به چشم  و ۱۸۶ مورد سوختگی در کشور داشتیم. استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی هم به ترتیب با ۱۳۵، ۶۸ و ۲۷ مورد دارای بیشترین مصدومان در کشور هستند.

۱۹:۱۰ - رئیس اورژانس تهران همچنین آخرین آمار مصدومان تا ساعت ۱۹ را ۱۸۶ تن اعلام کرد و گفت:۲۵ نفر بستری هستند که دو نفر از آنها بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظرند.

۱۹:۲۵- همچنین سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایخت به ایسنا اعلام کرد که حوالی ساعت ۱۹:۴۰ امشب یکدستگاه خودروی سواری به دلیل اصابت نارنجک دستی دچار انفجار شد. این حادثه در محدوده کلانتری ۱۵۲ خانی‌آبادنو و محله عبدل‌آباد رخ داده است.

۱۹:۳۵- قدرت‌اله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران هم درباره آخرین وضعیت ماموریت‌های آتش‌نشانی در چهارشنبه‌سوری گفت: خوشبختانه ماموریت چندانی نداشتیم و تا ساعت ۱۹ حدود ۲۵ ماموریت انجام شده است که عمدتا مربوط به فضای سبز و ضایعات و ... بوده است.

۱۹:۴۰- جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور تازه‌ترین آمار مصدومان چهارشنبه‌سوری در سراسر کشور را ۷۱۴ تن اعلام کرد و گفت: از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۹:۳۰ امروز ۱۶ تن جان خود را از دست داده و ۷۱۴ تن نیز مصدوم شده‌اند.

۲۰:۰۰ - سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت، گفت: ۱۴۲۰ تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ با موضوع چهارشنبه سوری با ۱۱۰ برقرار شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: بیشترین تماس‌ها نیز مربوط به حوزه سرکلانتری ۱۰، ۷،۴ و ۶ بوده است.

اولتیماتوم پلیس

در این روز پلیس هم برای متخلفان خط و نشان کشید؛ مرکز اطلاع رسانی فراجا با اطلاعیه‌ای از برخورد با متخلفان خبر داد و تاکید کرد که «پلیس در عین حال که با شادی و شادمانی اجتماعی مخالف نیست اما وظیفه ذاتی‌اش است تا در صورت برهم خوردن نظم و آرامش عمومی وارد میدان شود.» سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز از توقیف خودروها و موتورسیکلت‌های متخلف در چهارشنبه‌سوری خبر داده است.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار