کد خبر: ۱۴۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
در بررسی بودجه شهرداری تهران تصویب شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران بودجه ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی را برای مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در سال آینده را به تصویب رساندند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امیر شهرابی مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران در یکصد و سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی ردیف‌های لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران ویژه مناطق ۲۲ گانه، گفت: با توجه به روش بودجه بندی، حقوق و مزایای کارکنان مناطق و واحدهای سازمانی در سنوات اخیر هر یک از این موارد درون مجموعه‌های خود مشخص می‌شد. حقوق، مزایا در ذیل معاونت برنامه ریزی قرار گرفت که متولی حقوق پرسنل است و در اختیار این معاونت قرار گرفت.

وی افزود: بودجه مناطق در سال ۱۴۰۱ بدون حقوق و مزایا ۹۰۰۰ میلیارد ریال و با احتساب حقوق ۱۳ هزار میلیارد ریال است که در سال آینده نزدیک به ۳۸۰۰ میلیارد ریال افزایش دارد. بطوریکه بدون حقوق و مزایا رقم به 12 هزار و 300 میلیارد ریال رسیده است و افزایش در سرجمع بودجه شهرداری تهران و در سرجمع مناطق نیز وجود داشته است.

شهرابی با بیان اینکه برخی مناطق تعریف پروژه نداشتند و در برخی مناطق شائبه‌هایی پیش آمد که چرا عدد بزرگتری را دارند، افزود: منطقه‌ای داریم که ۱۰ درصد وسعت و جمعیت تهران را به خود اختصاص می‌دهد که در نهایت عدد بزرگتری را در بودجه مستمر و غیر مستمر به خود اختصاص خواهد داد. برخی مناطق زمین داشتند و پروژه تعریف کردند. طبیعتا این مناطق بودجه بیشتری به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه این جلسه آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز گفت: از مناطق درخواست کردیم برای به هم نخوردن اعداد از سرجمع اعتبارات استفاده نشود و در بخش فرهنگی سرجمع دستکاری نشده و تنها ارقام طرح‌های فرهنگی مناطق جابجا شده است که از نظر ما اشکالی ندارد.

در انتهای این جلسه نیز آخوندی در تشریح آنچه که شورا به عنوان بودجه سال آینده مناطق شهرداری تهران به تصویب رسانده است در جمع خبرنگاران، گفت: پیشنهادات اعضاء برای بودجه مناطق شهرداری تهران در سال آینده ارائه شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت سرجمع بودجه مناطق ۲۲ گانه حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به تصویب رسید. از تغییرات بودجه پیشنهادی می‌توان به افزایش ۱۵ میلیارد تومانی به سرجمع بودجه منطقه ۱۹ و کاهش ۲۰ میلیارد تومانی از سرجمع بودجه منطقه ۲ اشاره کرد. بی تردید پس از اتمام بررسی بودجه در اولین فرصت یک روز پس از تصویب تنظیم بودجه انجام و به فرمانداری تهران ارسال می‌شود و به احتمال زیاد این بودجه تا پیش از پایان سال ابلاغ می‌شود تا از ابتدای سال آینده اجرایی شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار