کد خبر: ۱۴۱۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
معاون حمل نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه به دستور وزیر، نشست کارگروه اجرایی ستاد سفرهای نوروزی به طور مستمر تشکیل می شود، از شروع پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار از اواسط اسفندماه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،چهارمین جلسه ستاد سفرهای نوروزی به ریاست معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با حضور روسای ستادهای نوروزی سازمان‌ها و شرکت‌های  تابعه و ستادهای استانی متشکل از مدیران کل راه و شهرسازی و سایر مدیران کل سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در ساختمان دادمان برگزار شد.

شهریار افندی‌زاده معاون حمل‌ونقل ضمن اشاره به تأکید وزیر راه و شهرسازی به موضوع سفرهای نوروزی و خدمت‌رسانی به مردم گفت: در جلسات پیش‌رو این کارگروه اقدامات از دو جنبه مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ هم فعالیت‌های استانی رصد می‌شود و هم فعالیت شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه به صورت دوجانبه ضمن ارتباط با زیرمجموعه‌های استانی خود، گزارش‌ها و راهبردهای خود را ارائه می‌دهند.

در این جلسه مسئولین استان‌های تهران و خراسان رضوی با ارائه گزارشی از برنامه‌های این استان‌ها برای تسهیل در سفرهای نوروزی اظهار کردند با هماهنگی‌های صورت‌گرفته طرح کنترل دروازه ای و نامحسوس از ناوگان مسافر بری و باری، نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی در دستور کار قرار دارد. همچنین ایمن‌سازی، اصلاح و آشکارسازی نقاط پرتصادف استان در جهت کاهش تصادفات در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است. آماده باش کلیه پرسنل راهداری و استفاده از ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین استان و نیز آماده‌سازی راهدارخانه‌ها در برنامه‌های نوروزی پیش‌بینی شده است. مبادی ورودی استان‌ها نیز در فاصله ۳۰ کیلومتری لکه‌گیری آسفالت و بهسازی مسیر صورت می‌پذیرد.

ضمنا اشاره شد تداخل زمانی سفرهای راهیان نور با ماه مبارک رمضان و عید نوروز یکی از مسائل مهم پیش رو در جهت تامین ناوگان حمل و نقل در ایام نوروز خواهد بود لذا پیشنهاد استفاده از ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل سایر ارگان‌ها برای جبران کمبود اتوبوس‌های بین شهری برای جابجایی زائران راهیان نور مطرح شد.

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، همچنین در خصوص شیوه‌های حمل و نقلی دیگر از جمله شقوق هوایی و ریلی نیز آماده سازی استان‌ها برای تجهیز پایانه‌ها، ترمینال‌های فرودگاهی و ایستگاه‌های راه‌آهن و تدوین برنامه‌های مفرح متناسب با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در حال انجام است. آماده‌سازی ناوگان هوایی و ریلی نیز  برای ارائه خدمات مطلوب‌تر در دستور کار استان‌هاست.

در ادامه نشست، افندی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بر برنامه‌ریزی برای مدیریت ظرفیت ناوگان و پایانه‌های مسافربری تاکید و تسهیل در سفر و تردد ایمن مسافرین مواردی را مطرح کردند.

همچنین وی افزود: نظر به اهمیت موضوع، باید تلاش ‌شود که امسال از منظر حمل و نقل، نوروزی متفاوت‌تر از سال پیش برای هم‌وطنان داشته باشیم. دو محور "ایمنی" و "رضایتمندی" در این رابطه اهمیت دارد.

همچنین در ادامه این جلسه نماینده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در گزارشی به تشکیل ستاد نوروزی در این شرکت اشاره کرد و یادآور شد: پیش‌فروش بلیت قطار از اواسط اسفند آغاز و در ایام نوروز ۱۲۰۰ واگن را برای جابه‌جایی و خدمات‌رسانی به هم وطنان در نظرگرفته شده است که از این تعداد ۵۰ درصد ظرفیت در مسیر تهران به مشهد به‌کارگیری خواهد شد. در صورت تامین اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه این شرکت شاهد رشد ۱۰ درصدی تعداد صندلی‌های قطار برای جابجایی مسافر در این ایام خواهد بود.

در پایان جلسه  افندی زاده گفت: به جهت رضایتمندی بیشتر هموطنان و ارائه خدمات مطلوب تر استانها بایستی تدابیر لازم برای کنترل حمل و نقل وسائل نقلیه شخصی را در دستور کار قرار داده و ماشین‌آلات راهداری را در محل‌های مناسب مستقر کرده و محل استقرار خودروهای امدادی را با هماهنگی مسئولین مربوطه در وزارت صمت ساماندهی کنند. همچنین نیاز است تمهیدات لازم برای مدیریت اخذ عوارضی آزادراه‌ها به صورت استفاده از پست‌های الکترونیکی ( ETC) در دستور کار باشد و نیز نیاز است کلیه پایانه‌های حمل و نقلی در شقوق مختلف تجهیز و آماده‌سازی شود.

انتهای پیام

 
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.