کد خبر: ۱۴۱۱۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
رییس کمیته نظارت شورای شهر عنوان کرد
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهرتهران گفت: یکی از مشکلاتی اصلی شهروندان در تمام مناطق شهر تهران بحت حمل ونقل عمومی است که شورا این موضوع را در بودجه ۱۴۰۲ ویژه دیده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی اقراریان با بیان اینکه حمل و نقل عموی در شهر تهران بسیار عقب افتادگی دارد، گفت: شورا در بودجه سال آینده ۴۵ درصد از کل بودجه را برای حمل و نقل  عمومی اختصاص داده است تا بتوانیم در این حوزه که دغدغه اصلی شهروندان است به نحو مطلوبی عمل کنیم..

وی  در ادامه اظهار کرد: بر اساس طرح جامع شهر تهران در چشم انداز ۱۴۰۴ باید ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس و سال ۱۴۰۱ حدود ۹ هزار دستگاه داشته باشیم که متاسفانه الان تنها ۲ هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران فعال است.با توجه به شرایط اقتصادی گر چه میزان اعتبارات افزایش یافته، اما حجم خدمت رسانی با مردم محدود شده است. بنابراین امیدواریم با همه معضلات و محدودیت ها خدمت رسانی مطلوبی در این عرصه داشته باشیم. 

اقراریان گفت: یکی از مسائلی که  از ابتدای ورود به شورا پیگیر آن بودیم بحث مسائل قضایی و حقوقی شهرداری بود که ۲۵ هزار پرونده در این خصوص وجود داشت و مشکلات زیادی را برای شهرداری ایجاد کرده بود که  جلسه‌ای که با رئیس قوه قضائیه داشتیم، در رفع این معضلات تعاملات خوبی در حال انجام است.

رئیس کمیته نظارت در جمع شورای معاونین منطقه ۲ اظهارکرد: شهر همانند موجد زنده است و اگر در بخش‌هایی از شهر عملکرد خوب داشته باشیم و در بخش های دیگر کوتاهی کنیم مشکلات زیادی ایجاد خواهیم کرد و باید همه ابعاد شهر را به بهترین شکل مدیریت و زیست پذیر کنیم.

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، وی در ادامه گفت: ارتباط مؤثر بین اعضای شورا و شهرداران مناطق مختلف می‌تواند در بروکراسی های  پیچیده که وجود دارد تسهیل گر باشد و برای عملکرد خوب مناطق باید مدیر شایسته انتخاب شود تا با اعتماد کامل و اختیارات کافی عملکرد مطلوبی  در حوزه های مختلف شهر داشته باشیم.

انتهای پیام

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار