کد خبر: ۱۴۱۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۳
معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران خبر داد:
معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران از ساماندهی ۱۰۵ هزار خانوار عشایری در کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی میزبان دوم اسفند در کارگاه آموزشی نظام بهره‌برداری از منابع جامعه عشایری که با حضور کارشناسان و مسئولان مطالعات ستاد امور عشایر استان‌های کشور در خرم‌آباد برگزار شد، از ساماندهی ۱۰۵ هزار خانوار عشایری در کشور خبر داد.

وی هدف از برگزاری این دوره را تهیه و تدوین نظام بهره‌برداری مؤثر و کارا که منجر به بهره‌وری بهتر عوامل تولید در مناطق عشایری شود عنوان کرد.

میزبان گفت: چهار طرح محوری از جمله طرح توسعه گردشگری، توسعه صنایع دستی، زنجیره تولید گوشت قرمز و طرح توسعه، کشت، فرآوری و استحصال گیاهان دارویی در مناطق عشایری تعریف شده که به افراد علاقمند یا دارای صلاحیت برای قعالیت در این حوزه‌ها پس از گروه‌بندی آموزش‌هایی داده می‌شود.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران تصریح کرد: برای هر گروه پشتیبان‌ تعریف می‌کنیم که هرکدام از آن‌ها در حوزه‌های تسهیل‌گری، آموزش، توانمندسازی، اخذ تسهیلات، راهبری این افراد شروع به راهنمایی و توانمندسازی و آموزش کرده و با مشارکت هم در یک زنجیره تأمین یک سری شغل‌ها را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: ما در یک تمرین مسئولان مطالعات را آماده می‌کنیم که راهبری و مدیریت این چهار طرح را در مناطق عشایری استان‌ها پیش ببرند.

میزبان همچنین با حضور در منطقه عشایری کوهدشت شمالی از توانمندی و ظرفیت‌های گردشگری، صنایع دستی و تولیدات دامی عشایر این منطقه بازدید و بر رفع مشکلات زیرساختی از جمله توسعه راه‌ها و آبرسانی تأکید کرد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.