کد خبر: ۱۴۰۹۵۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷
عضو شورای شهر تهران در مورد سرانجام نامه اعضای شورای شهر به سران قوا برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ناصر امانی در مورد سرانجام نامه اعضای شورای شهر به سران قوا برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت، گفت:  چندی قبل اعضای شورای شهر تهران طی نامه‌ای به سران قوا با اشاره به مسئله آلودگی هوا، در مورد وضعیت هوای پایتخت که آلودگی آن عمدتا ناشی از تردد وسایل نقلیه است، هشدار دادند.

وی با بیان اینکه برابر اعلام پلیس راهور میزان خودروهای تردد کننده در تهران، ۸ برابر معابر است که بخش عمده ای از این خودروها فرسوده هستند، ادامه داد: پس به طور طبیعی حرکت در تهران به سختی خواهد بود و آلودگی هوا نیز افزایش خواهد یافت و اگر نتوانیم مسئله ترافیک را حل کنیم، موضوع آلودگی هوا نیز حل نخواهد شد به همین دلیل ما اصرار داشتیم که در برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران چند موضوع محوری همچون حل مسئله ترافیک، با توسعه حمل و نقل عمومی است.

امانی با بیان اینکه یکی از اعضای شورای شهر در تذکری اعلام کرد که تنها ۸۰ میلیارد تومان برای آلودگی هوا به تهران اختصاص داده شده است که فقط می شود چند متر مترو با این پول ساخت، گفت: با این پول نمی شود مشکل تهران را حل کرد و ما در آن نامه گفتیم که سران سه قوه باید طرحی نو ارائه دهند وگرنه مشکل آلودگی هوای پایتخت و ترافیک با این روش‌ها حل نمی‌شود.

وی در مورد سرانجام نامه اعضای شورا به سران قوا گفت: رئیس جمهور نامه را به ۵ وزراتخانه ارجاع دادند؛ اما این ارجاع باید اقدام عملی داشته باشد و انتظار داشتیم این دستور در بودجه ۱۴۰۲ خود را نشان دهد که نداد، چراکه وقتی بودجه به مجلس رفت،  مجلس هم نمی‌تواند برابر قانون به ساختار بودجه دست ببرد و بیش از منابعی که دولت در نظر گرفته، اعتبار پیش بینی کند.

امانی افزود: رئیس قوه قضائیه نیز موضوع را به سازمان بازرسی ارجاع داده که وظیفه بازرسی، در مورد ترک فعل ها است و کار اجرایی نمی‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار