کد خبر: ۱۴۰۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: کلیه مراکز معاینه فنی خودروی شهر تهران از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ فعال هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شادی مالکی مدیر عامل از افزایش ۲ ساعت کاری در کلیه مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر تهران خبر داد.

مالکی در توضیح این خبر و میزان مراجعات روزانه به مراکز افزود: در حال حاضر روزانه در حدود ۶۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند که میزان مراجعات در مقایسه با ماه گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است. از این رو به دلیل افزایش تقاضا به منظور ارائه خدمات شایسته به شهروندان ساعت کاری کلیه مراکز از روز یکشنبه-۹ بهمن ماه- افزایش یافته و کلیه مراکز معاینه فنی از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ فعال هستند.

وی اظهار کرد: ضمنا از شهروندان درخواست می شود با توجه به اینکه تعدادی از مراکز در روزهای تعطیل فعال هستند حتما جهت اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه نمایند. افزون بر این می توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت دهی اینترنتی که از طریق سامانه «تهران من» در دسترس است و همچنین نوبت تلفنی(۹۶۰۰۶۰۰۰) با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی تهران با اشاره به افزایش مراجعات در ماه پایانی و ابتدایی سال افزود: متاسفانه این باور اشتباه وجود دارد که با جدید شدن سال کلیه خودروهای نو بالای چهار سال مشمول معاینه فنی می‌شوند و بایستی بلافاصله برای اخذ معاینه فنی اقدام نمایند. مطابق با قانون خودروها از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف بوده و شهروندان بایستی حتما به ماه تولید خودروی خود توجه نمایند. هم اکنون خودروهای تولید داخل بهمن ۱۳۹۷ و ماقبل و خودروهای وارداتی ژانویه ۲۰۱۹ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.ضمنا معاینه فنی وسایل نقلیه به صورت مکانیزه با دوربین های سطح شهر کنترل می شود و وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی در صورت تردد روزانه مبلغ ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

بنا براعلام روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، مالکی درباره مدیریت توزیع مراجعات در چند ماه پیش رو تصریح کرد: شهر تهران از بضاعت ۵۶ خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک در ۱۷ مرکز ثابت و ۷ واحد سیار با پراکندگی مناسب در سطح مناطق شهرداری تهران برخوردار است و تنها تعدادی از این مراکز که در بخش مرکزی شهر واقع شده مانند مرکز بیهقی در مقایسه با سایر مراکز پر ازدحام است؛ لذا از شهروندان درخواست می‌شود که از خدمات مراکز معاینه فنی خلوت تر به خصوص در بخش جنوب شهر تهران استفاده کنند. البته تاکید می‌شود در صورت افزایش تقاضا آمادگی لازم برای افزایش ساعت کاری و شیفت کاری مراکز معاینه فنی شهر تهران وجود دارد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

رهبران جهان امروز را با خبر زلزله مرگبار بامداد در ترکیه و سوریه که تلفات جانی و خسارت‌های سنگینی برجای گذاشته آغاز کردند، خبری که سیل پیام‌های تسلیت و همدردی و اعلام حمایت و کمک به مردم ترکیه و سوریه را در پی داشت.
ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

زمین لرزه جدیدی به بزرگی ۷.۸ ریشتر ساعت ۱:۳۰ ظهر امروز (دوشنبه) مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.