کد خبر: ۱۳۹۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
سخنگوی ستاد مدیریت اضطرار صنعت آب و برق استان قم از پایان موفقیت‌آمیز بیست و هشتمین مانور تمرینی و آموزشی وزارت نیرو در منطقه مرکزی شمال کشور خبر داد.
ه گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس حسن بختیاری در تشریح این مانور گفت: بیست و هشتمین مانور تمرینی و آموزشی وزارت نیرو در منطقه مرکزی شمال کشور با رویکرد زلزله و سیلاب فرضی در تأسیسات زیربنایی و انسداد برخی از رودخانه‌ها به میزبانی استان قم و مشارکت استان‌ها قزوین و تهران برگزار شد.

وی بیان اینکه در حوزه‌های مختلف صنعت آب و برق سناریوهایی برای این مانور تعریف‌شده بود، اظهار داشت: صبح روز گذشته پس از دستور استاندار قم و رژه اکیپ‌های مختلف شرکت‌های آب و برق، مانور به‌صورت رسمی با شعار «پیشگام در خدمت ایثارگرانه» به تأسی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز شد.

سخنگوی ستاد مدیریت اضطرار صنعت آب و برق استان قم، واقعی بودن سناریوها را از ویژگی‌های خاص این مانور برشمرد و خاطرنشان کرد: در همین راستا برای اکیپ‌های آب و فاضلاب تعویض دو شیر خط فرسوده و خراب بر روی خط اصلی 15 خرداد در نظر گرفته شده بود.

وی با بیان اینکه با آغاز سناریو و با اطلاع‌رسانی که از پیش شده بود آب برخی از مناطق قطع و عملیات تعویض شیرخط آغاز شد، یادآور شد: در نهایت و با وجود دشواری‌هایی که در تعویض این شیرخط ها وجود داشت عصر روز گذشته اکیپ‌های عملیاتی استان‌های قزوین و تهران با موفقیت عملیات را به پایان رساندند و آب مناطق تحت تأثیر این شیرخط ها وصل شد.

مهندس بختیاری با بیان اینکه در حوزه برق نیز بر اساس سناریو و زلزله فرضی برق برخی از مناطق پردیسان و بیمارستان مادر قطع شده بود، اظهار داشت: با توجه به آسیب به شبکه فشار متوسط و قطع برق در این منطقه به دلیل زلزله فرضی، اکیپ‌های برق شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های تهران و قزوین نسبت به احداث دو کیلومتر شبکه 20 کیلوولت به‌صورت واقعی اقدام کردند.

وی با بیان اینکه بخش دیگر سناریوهای این مانور مربوط به شرکت آب منطقه‌ای قم می‌شد، ابراز داشت: لایروبی و پاکسازی مسیر رودخانه سلمان که بر اثر سیل فرضی مسدود شده بود، تخلیه، شستشو، ضدعفونی و آبگیری مخزن شماره 6 طایقان از آلودگی و تعمیر و هواگیری شیرهای هوا از جمله اقداماتی بود که توسط شرکت آب منطقه‌ای قم در نظرگرفته شده بود و با موفقیت به انجام رسید.

سخنگوی ستاد مدیریت اضطرار صنعت آب و برق استان قم خاطرنشان کرد: در نهایت بیست و هشتمین مانور تمرینی و آموزشی وزارت نیرو در منطقه مرکزی شمال کشور با اجرای تمام سناریوهای از پیش تعیین شده عصر روز گذشته با موفقیت به پایان رسید.
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار