کد خبر: ۱۳۹۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸
نرخ ارز در بازار امروز روند کاهشی داشته است که به گفته برخی کارشناسان، علت آن تغییر رئیس کل بانک مرکزی و اعلام سیاست‌های جدید ارزی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،قیمت ارز در بازار امروز روندی برعکس آنچه در گذشته رخ داده بود، داشت و کاهش پیدا کرد. به عنوان مثال هر دلار آمریکا (توافقی) که تا ظهر پنجشنه هفته گذشته با نرخ  ۳۹ هزار ۸۵۰ تومان قیمت گذاری شده بود، در بازار امروز به ۳۹ هزار ۱۰۰ تومان رسید. البته آخرین نرخ ثبت شده برای دلار توافقی در سایت کانون صرافان ۳۸ هزار و ۴۳۷ تومان است.

هر یورو نیز تا ساعات اولیه بعد از ظهر پنجشنبه هفته گذشته (به عنوان آخرین ساعات معاملات هفته گذشته) ۳۸ هزار و ۹۰۰ تومان بود که امروز در بازار آزاد تقریبا تغییری نکرد. البته نرخ یورو توافقی در سایت کانون صرافان به ۴۲ هزار و ۳۰۷ تومان رسیده است.

برخی کارشناسان بازار ارز معتقدند که کاهش نرخ ارز به ویژه دلار در بازار امروز به علت تغییر رئیس کل بانک مرکزی و اعلام سیاست‌های جدید ارزی است و اگر رئیس کل جدید رویه‌های سابق را در بانک مرکزی تغییر دهد و برخلاف رئیس سابق، از کارشناسان حوزه ارز به ویژه متخصصان این بازار در بخش خصوصی استفاده کند می‌توان نسبت به ساماندهی بازار ارز در کشور امیدوار بود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

رهبران جهان امروز را با خبر زلزله مرگبار بامداد در ترکیه و سوریه که تلفات جانی و خسارت‌های سنگینی برجای گذاشته آغاز کردند، خبری که سیل پیام‌های تسلیت و همدردی و اعلام حمایت و کمک به مردم ترکیه و سوریه را در پی داشت.
ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

زمین لرزه جدیدی به بزرگی ۷.۸ ریشتر ساعت ۱:۳۰ ظهر امروز (دوشنبه) مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.