کد خبر: ۱۳۹۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۲۱ آذرماه) کرج آلوده‌ترین کلانشهر کشور شناخته شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۱ آذر) کرج به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص  ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۴۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس شناخته شده است.

پس از آن اصفهان، تهران، اراک، اهواز، شیراز، مشهد و تبریز  آلودگی برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۴۴، ۱۳۶، ۱۲۹، ۱۲۳، ۱۱۷، ۱۱۶ و ۱۱۶ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۱۰میکرون برای اهواز و ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون برای شش کلانشهر دیگر تجربه کرده‌اند.  

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

انتهای پیام 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

رهبران جهان امروز را با خبر زلزله مرگبار بامداد در ترکیه و سوریه که تلفات جانی و خسارت‌های سنگینی برجای گذاشته آغاز کردند، خبری که سیل پیام‌های تسلیت و همدردی و اعلام حمایت و کمک به مردم ترکیه و سوریه را در پی داشت.
ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

زمین لرزه جدیدی به بزرگی ۷.۸ ریشتر ساعت ۱:۳۰ ظهر امروز (دوشنبه) مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.