کد خبر: ۱۳۹۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد واگن‌های اجاره‌ای مترو که مدیران شهرداری در مورد آن صحبت کردند توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت‌الاسلام والمسلمین محمد آقامیری در مورد ورود واگن‌های اجاره‌ای به متروی تهران که چندی است از سوی مدیران شهری مطرح می‌شود، اظهار کرد: واگن اجاره‌ای در حال حاضر در خطوط راه آهن شهری در حال کار است و بخش خصوصی واگن‌هایش را به شرکت راه‌آهن اجاره داده است.

وی اضافه کرد: بر اساس این مدل در شرکت راه آهن، ریل از دولت و واگن‌ها برای بخش خصوصی است و بر اساس پیمایشی که قطارها دارند از دولت اجاره دریافت می‌کنند.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان این‌که شهرداری تهران نیز در حال پیگیری قرارداد ۶۳۰ واگن برای متروی تهران است اما از زمان انعقاد قرارداد دو سال طول می‌کشد که واگن‌ها بر روی ریل‌های مترو حرکت کنند، گفت: در این فاصله بخش خصوصی پیشنهاد داده که واگن‌هایی را از کشورهای دیگر تهیه کند و در قالب پیمایش، قرارداد همکاری با شهرداری تهران ببندد.

آقامیری تاکید کرد: البته قطعا قطارهایی در ناوگان متروی تهران به صورت اجاره‌ای وارد خواهند شد که استانداردهای مترو را پاس کرده و مورد تایید باشد.

وی اضافه کرد: این مدل اجاره‌ای همچون اتوبوس‌های شرکت واحد است چرا که همه اتوبوس‌های شهر تهران برای شهرداری نیست و عمده اتوبوس‌ها متعلق به بخش خصوصی است که شهرداری آنها را اجاره کرده و در قالب پیمایش با آنها حساب و کتاب می‌کند.

انتهای پیام 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

رهبران جهان امروز را با خبر زلزله مرگبار بامداد در ترکیه و سوریه که تلفات جانی و خسارت‌های سنگینی برجای گذاشته آغاز کردند، خبری که سیل پیام‌های تسلیت و همدردی و اعلام حمایت و کمک به مردم ترکیه و سوریه را در پی داشت.
ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

زمین لرزه جدیدی به بزرگی ۷.۸ ریشتر ساعت ۱:۳۰ ظهر امروز (دوشنبه) مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.