کد خبر: ۱۳۸۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱
کیفیت هوا در دهلیِ هند روز گذشته (یکشنبه) به سطح "شدید" رسید و در نتیجه محدودیت‌های ساخت و ساز با هدف کاهش سطح آلودگی هوا در این کلانشهر اعمال شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با توجه به افزایش سطح آلودگی هوا، کمیسیون مدیریت کیفیت هوای هند (CAQM) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به اینکه شاخص کیفیت هوا (AQI) به دلیل وزش باد اندک و شرایط جوی پایدار در سطح "شدید" قرار گرفته است و همه اقدامات با اثرگذاری فوری برای کاهش سطح آلودگی هوا اجرا خواهد شد.

این اقدامات شامل محدود کردن فعالیت های ساخت و ساز و تخریب ساختمان ها، پاشیدن آب و ... خواهد بود.

تشدید آلودگی زمستانی در پایتخت هند

میانگین شاخص کیفیت هوای ۲۴ ساعته در دهلی در ساعت چهار بعد از ظهر روز گذشته به وقت محلی به ۴۰۷ رسید. شاخص کیفیت هوا بین ۲۰۱ و ۳۰۰ "ضعیف"، ۳۰۱ و ۴۰۰ "متوسط" و ۴۰۱ و ۵۰۰ "شدید" در نظر گرفته می شود.

آلودگی هوا به طور معمول در ماه های زمستان (نوامبر تا فوریه) در دهلی و اطراف آن افزایش می یابد. معمولاً عواملی مانند وسایل نقلیه، فعالیت‌های ساخت و ساز و تخریب ساختمان ها و ... در تشدید آلودگی هوای این کلانشهر و مناطق اطراف آن مقصر شناخته می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.