کد خبر: ۱۳۸۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱
کیفیت هوا در دهلیِ هند روز گذشته (یکشنبه) به سطح "شدید" رسید و در نتیجه محدودیت‌های ساخت و ساز با هدف کاهش سطح آلودگی هوا در این کلانشهر اعمال شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با توجه به افزایش سطح آلودگی هوا، کمیسیون مدیریت کیفیت هوای هند (CAQM) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به اینکه شاخص کیفیت هوا (AQI) به دلیل وزش باد اندک و شرایط جوی پایدار در سطح "شدید" قرار گرفته است و همه اقدامات با اثرگذاری فوری برای کاهش سطح آلودگی هوا اجرا خواهد شد.

این اقدامات شامل محدود کردن فعالیت های ساخت و ساز و تخریب ساختمان ها، پاشیدن آب و ... خواهد بود.

تشدید آلودگی زمستانی در پایتخت هند

میانگین شاخص کیفیت هوای ۲۴ ساعته در دهلی در ساعت چهار بعد از ظهر روز گذشته به وقت محلی به ۴۰۷ رسید. شاخص کیفیت هوا بین ۲۰۱ و ۳۰۰ "ضعیف"، ۳۰۱ و ۴۰۰ "متوسط" و ۴۰۱ و ۵۰۰ "شدید" در نظر گرفته می شود.

آلودگی هوا به طور معمول در ماه های زمستان (نوامبر تا فوریه) در دهلی و اطراف آن افزایش می یابد. معمولاً عواملی مانند وسایل نقلیه، فعالیت‌های ساخت و ساز و تخریب ساختمان ها و ... در تشدید آلودگی هوای این کلانشهر و مناطق اطراف آن مقصر شناخته می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

پیام‌های همدردی و کمک جهانیان برای ترکیه و سوریه

رهبران جهان امروز را با خبر زلزله مرگبار بامداد در ترکیه و سوریه که تلفات جانی و خسارت‌های سنگینی برجای گذاشته آغاز کردند، خبری که سیل پیام‌های تسلیت و همدردی و اعلام حمایت و کمک به مردم ترکیه و سوریه را در پی داشت.
ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

ترکیه همچنان می‌لرزد/ وقوع زلزله جدید ۷.۸ ریشتری در مناطق مرکزی

زمین لرزه جدیدی به بزرگی ۷.۸ ریشتر ساعت ۱:۳۰ ظهر امروز (دوشنبه) مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.