کد خبر: ۱۳۸۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴
مقامات کره جنوبی اولین مسیر اتوبوس‌های مسافربری خودران را در سئول، پایتخت این کشور راه اندازی کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،این اقدام بخشی از طرح آزمایشی است که مهندسان گفته‌اند با هدف ایجاد احساس راحتی بیشتر در مردم با وسایل نقلیه بدون راننده در جاده ها، آغاز شده است.

این وسیله نقلیه جدید شبیه یک اتوبوس معمولی نیست و دارای لبه های گرد همراه با پنجره های بزرگ است که بیشتر شبیه یک اسباب بازی به نظر می رسد.

یکی از کارشناسان درباره ظاهر این وسیله نقلیه گفت: این طراحی عمدی است. او همچنین اظهار کرد که این اتوبوس کمی "شبیه لگو" به نظر می رسد و از قطعات کامپوزیتی ساخته شده است تا هزینه ها را کاهش دهد.

به گفته این کارشناس، این دستگاه به جای حسگرهای گران قیمت از دوربین ها و لیزرها برای حرکت در مسیر استفاده می کند.

در حال حاضر - با نظارت دقیق راننده ایمنی - اتوبوس در یک مدار کوچک ۳.۴ کیلومتری در مرکز شهر سئول حرکت می کند که حدود ۲۰ دقیقه به طول می انجامد.

همچنین عموم مردم می توانند پس از رزرو صندلی به صورت رایگان و از طریق یک اپلیکیشن، در دو ایستگاه تعیین شده سوار این اتوبوس شوند.

یکی از افراد محلی پس از ۲۰ دقیقه سواری خود در این اتوبوس گفت: احساس می کنم که برای بازدید از آینده به ماشین زمان رفته ام. فکر می‌کردم ممکن است از یک شتاب ناگهانی سرگیجه‌ام بگیرد اما چیزی حس نکردم.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.