کد خبر: ۱۳۸۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم ضمن اعلام آمادگی ۱۳۰ نفر عوامل راهدارجهت اجرای طرح راهداری زمستانی اظهار کرد: ده راهدارخانه تجهیز، ۱۲۵ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری اورهال و مقادیر متناسبی مخلوط ماسه و نمک دپو شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسین زنجیرانی فراهانی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم امروز ۲۴ آبان‌ماه طی سخنانی در جلسه هماهنگی راهداری زمستانی با بخشداران و دهیاران استان قم، ضمن اشاره به  آماده باش ۱۳۰ نفر عوامل راهدار جهت اجرای طرح راهداری زمستانی، اظهار کرد: با توجه به تجارب سنوات گذشته و ضرورت کسب آمادگی حداکثری جهت مقابله با پیامدهای احتمالی بارش باران و برف، از تابستان امسال نسبت به تجهیز ده راهدارخانه درسطح راه‌های استان اقدام شد.

وی ادامه داد: همچنین درراستای اجرای این طرح افزون بر ۱۲۵ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری اورهال و آماده بهره برداری شده اند.

فراهانی تهیه و دپو مقادیر متناسبی مخلوط ماسه و نمک را در زمره دیگر اقدامات راهداری زمستانی برشمرد و افزود: صدها کیسه مخلوط ماسه و نمک نیز تهیه و درسطح راه‌های استان، خصوصا در مقاطعی از راه که درمواقع بارش برف احتمال لیز خوردگی خودرو میرود، مستقر شده اند.

وی با تأکید بر اینکه راهداری زمستانی درسه بخش قبل، حین و بعد قابل تعریف است، عنوان کرد: اقداماتی که قبل از شروع فصول بارش صورت می‌گیرد شامل بهسازی، لکه گیری، خط کشی، تعمیر و نصب انواع تابلو، راه اندازی سامانه‌های روشنایی، اورهال ماشین آلات، تجهیز راهدارخانه ها، تهیه و دپومخلوط ماسه و نمک هستند.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم استقرار عوامل اجرایی و ماشین آلات مربوطه در راهدارخانه‌ها و دیگر مقاطع جاده‌ای، اجرای عملیات برفروبی، نمکپاشی، ریسه زدایی و...را در زمره اقدامات عملیاتی حین راهداری زمستانی دانست و تصریح کرد: بخش مهمی از اقدامات راهداری زمستانی، به بعد از ایام بارش برمی گردد که به دلیل آسیب‌های وارده به سطح راه و ابنیه فنی، ضروریست که اقدامات ترمیمی به سرعت اعمال شود.

فراهانی در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت تعامل و همکاری جدی دستگاه‌های ذی مدخل، خصوصا بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در امر راهداری زمستانی، عنوان کرد: باید از حداکثر ظرفیت‌های موجود در راستای تسهیل ترافیک، تامین ایمنی و جلوگیری از انسداد راه‌ها در فصول بارش و یخ زدگی سطوح جاده ای بهره گرفت.

وی با بیان اینکه هزینه‌های نگهداری از راه، ابنیه و تجهیزات ایمنی آنها(تابلو، گاردریل، روشنایی، نیوجرسی، چراغ‌های راهنمایی و ...) چشمگیر است، گفت: بخش مهمی از این هزینه‌ها که گاها مغفول می ماند هزینه های اجرایی و هدر رفت زمانی است که معطوف جبران این خسارت‌ها می شود که می توان با حمیت و مسئولیت پذیری نسبت به جلوگیری از آنها اقدام کرد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار